Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon fáj a derekam, elmúlik?...

Nagyon fáj a derekam, elmúlik? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tegnap reggel kondiból jöttem haza és bementem a közértbe innivalóért. Bedobtam az összeset az edzőtáskámba (kb 7-8kg lehetett velük a táska. A közért és a lakásunk között kb 500m van, de már félúton éreztem egy kicsit a hátam, azonban amikor hazaértem és leraktam a táskát akkor nagyon elkezdett fájni és azóta is fáj. A kondiból a közértig vezető úton (40 perces út) semmi bajom nem volt, nem fájt semmim. Nem is értem miért fájdult meg ettől a kis súlytól a derekam, mert edzésen 50-60kgvel (persze függ az izomcsoporttól) is kell dolgoznom és mégsincs semmi bajom. Bár még van két dolog ami rásegíthetett: 1. a tegnapi edzésen kellett először olyat csinálni, hogy két kézbe súlyzó, térd behajlít és oldalra dőlni velük (ez azért terheli a hátat) a másik pedig, hogy mostanság elég sokat megy rám a ventillátor, bár a derekam est beszoktam takarni (hozzátenném teljesen máshogy fáj most mint amikor megfázik az izom)

Szerintetek elmúlik magától vagy elmenjek vele orvoshoz?



2013. aug. 9. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy ideg becsipődés is lehet .Ez egyik pillanatról a másikra történik.Egy izom is összetud rándulni görcsösen .

Ilyenekre nagyon jó a Richtofit sport krém.1-2 maszirozás

és már el is múlt a fájdalom .Az orvos ilyenre izom lazitó gyógyszert ír fel .A sport krémmel sokan edzés előtt is bekenik magukat.Nagyon jó hatással van az izmokra

2013. aug. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kipróbálom az általad ajánlott krémet :)

2013. aug. 9. 12:04
 3/4 anonim válasza:
Lehetséges hogy nekem is ez lehet a problémám ! Én is konditerem után éreztem hogy fáj a derekam de akkor csak azt hittem hogy izomláz vagy valami...utána jöttem rá mikor lábra edzettem hogy fáj! Meg próbálom én is azt a kenőcsöt amit az első hozzászóló ajánlott ! Kérdező ha bevált megírnád nekem ??
2013. aug. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem kaptam azt amit az első hozzászóló írt viszont az eladó ajánlotta a Diclac-ot. Amikor bekenem vele és ledőlök egy kicsit akkor nagyon jó érzés mintha nem is fájna de persze állva még érzem. 2x kentem be vele eddig a derekam de nekem már most jobb! :)
2013. aug. 9. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!