Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koponya MR-vizsgálat. Hogy...

Koponya MR-vizsgálat. Hogy zajlik? Mennyi idő?

Figyelt kérdés
2009. okt. 29. 15:24
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. okt. 29. 21:51
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszett :D Csak az nem hogy 5 órát kelelt várni a váróban... befeküdtem és ahllgattam a hülye hangokat / mitnah ütögették volna a gépet meg sipolt meg kattogott és közbe ment egy olyan hang mint amikor darth vader vesz levegőt:)) / Na és akkor bet voltam 30 percet mozdualtlanul. Majdnem elaludtam közben :D Majd 1 hétre rá jött az eredmény: van egy velemszületett rendellenesség xD Az agyam közepén levő kamra egyik fele kissebb mint a másik :P De ez nem okoz semmi :D Majd megkaptam a felvételeket tároló cd-t és nézegethetem milyen is fejem orrba szájba :D
2009. okt. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
És tényleg iagz, hogy pislogni se lehet?És ugye ruhában lehet maradni?
2009. okt. 30. 15:15
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
huhh azt nem tom, de asszem max a felsőt kell levenni de aztsem! Ja asszem nem! De kapsz vmi öltözéket még magadra. Amugy szerintem csukd be a szemed. Pislogni ne nagyon... :P
2009. okt. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi
2009. okt. 30. 18:18
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne foss! :D Semmi durva nincs benne :)
2009. okt. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%

Leírom ide a koponya MR-en szerzett tapasztalataimat, hogy segíthessek azonak, akik először készülnek ilyen vizsgálatra és félnek tőle.


A vizsgálat menete:


Miután eltávolítottad magadról az összes fémtartalmú tárgyat (pl. kulcsok, öv, szemüveg) felfektetnek a gép asztalára, beadják a kontrasztanyagot (ha szükséges), majd egy "reteszt" húznak a fejedre és a teljes felsőtested mélységéig becsúsztatnak a gép gyűrűjébe. Itt gyakorlatilag nincs mozgási lehetőséged, ami miatt úgy érezheted, hogy nem tudsz menekülni a szituációból. A kezedbe adott "pánikgomb" hivatott arra, hogy megteremtse ennek a lehetőségét.

A vizsgálat ideje alatt (nálam 20 percig tartott) gépzajokat fogsz hallani, amelyek monotonak és hangosak


Néhány tanács, hogy fegyelmezetten ki tudd bírni ezt az időt:


1. Vigyél magaddal füldugót. Ha csak halkabban hallod a zajokat nem ijedsz meg tőlük (gyors átcsapás a külünböző jellegű és hangosságú zajok között) és "nem kerítenek hatalmukba" (a monotonitás és a gép saját rezonálása ijesztő lehet) A zajok így már kellőan távolinak érződnek és puszta érdeklődéssel tudsz rájuk figyelni.


2. Csukd be a szemed. Könnyebb elviselni a bezártságot, ha nem szembesülsz a "valósággal".


3. Vedd elejét azon késztetések kialakulásának, amelyek miatt úgy érezheted, hogy ki kell szabadulnod:

a) lélegzetvétel: fújd ki az orrod, köszörüld meg a torkod, köhögj párat.

b) hányinger: lehetőleg ne jóllakottan érkezz a vizsgálatra.

c) vécézés: a vizsgálat előtt ezt is indézd el, mert megkönnyebbülve egyszerűbb ellazulni.

d) arc viszketése: ennek elkerülése érdekében sajnos nem tudsz előkészületet tenni.


4. Gyakorolj önuralomat. Bíztasd magad, hogy erős vagy és kibírod. A figyelmedet a hangokra irányítsd. Inkább ne kalandozz gondolatban nagyon messzire egyrészt mert megijedhetsz egy zajváltásnál másrészt mert azzal a kontraszttal szembesülhetsz, hogy amiről gondolkoztál és az a szituáció, amiben benne vagy, különbözik, ami szintén kiszabadulási késztetést okozhat.

2015. jan. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!