Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Semmihez nincs kedvem. Nincs...

Semmihez nincs kedvem. Nincs étvágyam, mindentől rosszul vagyok. Mitől van ez? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sokszor érzem, hogy éhes vagyok. Rengeteget tudok (tudtam) enni, de mostanában alig pár falatot tudok csak lebirkózni. A kedvenc kajáimat sem kívánom. Inni még vizet se nagyon tudok, mert rosszul esik. Érzem pedig, hogy éhes vagy szomjas lennék, de ha az evésre vagy ivásra gondolok, tuti, hogy összeszorul a gyomrom.

Mi a baj velem?

(Mellékesen nagyon fázok mostanság és mindig fáradt vagyok. Nincs semmihez kedvem. Ezeket a vashiányom listájára írom...)

A válaszokat előre is köszönöm! :)


2013. aug. 31. 03:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem akkor van ilyen, ha éppen monoton, unalmas az életem, keveset alszok, nincs meg a rendszeresség, esetleg idegeskedek. Ilyenkor még enni sincs kedvem.


A megoldást könnyű leírni de nehéz kivitelezni: életmódváltás. Fel kell kelni időben, reggel 6-7 körül, ha van idő, futással kezdeni a napot. Nem tudom, hogy dolgozol, tanulsz, vagy mit csinálsz, de érdemes a munkahelyet is átértékelni, ha van lehetőséged belekezdeni valami érdekesbe vagy hasznosba (én például önszorgalomból rendbe hoztam egy épületet, fordítást vállaltam, ilyesmi). Este szintén sport, fáraszd le magad és feküdj le időben. Ezen felül néhány nap koplalás is segít, sok folyadékkal, ki kell üríteni a szervezetet.


Aztán utána érdekes, egészséges kajákkal kell kezdeni, próbálj ne májkrémeskenyéren élni, hanem friss, főtt kaján, zöldségen, gyümölcsön. És legyen meg a rendszeresség, mindig azonos időpontokban egyél, ha nem vagy éhes, valamit akkor is csipegess, hogy megszokd. Hamar rááll a szervezet.

2013. aug. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nyár előtt, amíg suliba jártam teljes rendszer volt az életemben. 3 óránként ettem, napi 3 litert megittam minimum, reggel keltem, este feküdtem. Most a szünidőben, mivel dolgozok, teljesen felborult a menet, mert munka közben sokszor nem volt időm enni és mindig elfelejtettem inni. Meg is látszott, mert mindig ki volt száradva a szám körül a bőr és mindenhonnan pergett rólam a plezúr. Most próbálok visszaállni, de nincs meg a régi, jól megszokott mennyiség.

Nem vagyok koránkelő típus, de futni szeretek/szerettem esténként. Híztam is 10 kilót, mert a nyáron semmit nem mozogtam és ettem össze-vissza. Meglehetősen rosszul érzem magam, mivel pont a nyár előtt sikerült egy kisebb súlyfeleslegnek búcsút mondanom, de a zabálás megtette a hatását.

Ha csak a kimerültség és stressz a hibás, akkor a suli kezdetével vissza fog állni. Hú, de várom már... :) Kíváncsi vagyok.

2013. aug. 31. 12:48
 3/3 titán1234 válasza:
talán szerelmes vagy
2013. dec. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!