Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudom évek óta eltávolitan...

Nem tudom évek óta eltávolitani véglegesen a tyukszemet a nagylábujjamrol. Orvoshoz mennék vele. Van valakinek tapasztalata? Hogyan szedik ki? Fáj?

Figyelt kérdés

2013. szept. 12. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Elérzéstelenítik,az fáj egy kicsit,de utána nem. Amúgy ez sem biztosíték rá,h nem lesz újból. Általában visszajön,mert ez cipő,illetve ortopédiai probléma. Ha kiszedték,menj el ortopédiára,lehet,h betétre van szükséged.

Amúgy ezzel inkább pedikűrösök foglalkoznak. Egyes sebészeteken,bőrgyógyászaton kifejezetten "elhajtanak"onnan,mert ez tulajdonképpen nem orvosi probléma.

2013. szept. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintem ami fájdalommal jár, az orvosi probléma..
2013. szept. 25. 10:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet,h szerinted és még sokak szerint az,de nem így van. Olyan szinten orvosi probléma,h a kiváltó okot kezelni kell,de magának a tyúkszemnek a rendszeres eltávolítása pedikűrös dolga.
2013. szept. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én is ugyanezzel a problémával küszködök... Próbáltam már mindent tapasz, ecsetelő, valamint minden nap farigcsálom magamnak, de a héten kérek egy időpontot a Lézer Magánrendelőben.(ha magánorvoshoz mégy, akkor nem hajtanak el).

2013. okt. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez így van,ahogy az utolsó írta. Magánrendelőben biztosan megcsinálják. De ha az okot nem kezelik (ortopédiai gond,rossz cipő)akkor ki fog újulni sajnos.
2013. okt. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Akkor orvosi probléma, ha a pedikűrös nem tud vele mit kezdeni, mert ha pl egy tyúkszem szorosan egy ér mellett van akkor a pedikűrös nem nyúlhat hozzá, hanem sebészeti úton kell eltávolítani.
2013. nov. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! És honnan tudja a pedikűrös,hogy szorosan egy ér mellett van? Amúgy mindenhol ér mellett van. És bőrgyógyászaton voltam nővér,mellette pedikűrös. Tudom,hogy maga a tyúkszem pedikűr probléma, a kiváltó oka viszont a legtöbbször orvosi. Sehol (állami sebészeten,bőrgyógyászaton) nem kötelező a rendszeresen kiújuló tyúkszem eltávolítása,egyszerűen azért,mert a lakosság nagy részének van ilyen gondja a cipő viselés miatt és nincs rá kapacitás. Magánorvos jó pénzért természetesen rendszeresen megcsinálja,de egy pedikűrös is. Viszont amíg az okot nem kezelik végleges gyógyulás nem várható. Gyakran elég egy jó kiképzésű cipő vagy betét viselése.
2013. nov. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!