Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől változott meg a székletem?

Mitől változott meg a székletem?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, és régen normálisan űrítettem, napi 1x, normális állagút, de kb fél éve teljesen felborult ez a rendszer. van olyan, hogy napi 4-5 alkalommal nagyvécézek, de minimum 2x egy nap, és az állaga az esetek 75%-ban nem normális állagú (vagy nagyon kemény, vagy nagyon híg), sőt néha olyan is van, hogy székrekedésem van 1-2 napig.

Egyébként pont fél éve kezdtem fogyózni, és kb 8-10 kilót adtam le, ennek lehet köze hozzá? Vagy egészségügyi okai vannak? köszönöm a válaszokat



2013. szept. 14. 12:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Fél év alatt - 8-10 kg nem tűnik drasztikus fogyásnak,illetve fogyókúrának. Ha mindent eszel (rost,fehérje,szénhidrát,sőt zsír is),akkor ez nem indokolja a székletváltozást. Jó lenne orvoshoz menned,mert emésztési zavar állhat a háttérben(pl. bélgyulladás).

Ha viszont egyoldalú a táplálkozásod,akkor arra figyelj oda,h mindent egyél,amire szüksége van a szervezetednek.

2013. okt. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!