Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy agydaganatom...

Lehetséges, hogy agydaganatom van?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor fáj a fejem,nem sima fejfájásom van abban biztos vagyok.

Egyik du.elkezdett szokás szerint fájni a fejem ilyenkor nagyon rosszul érzem magam,bevettem egy fájdalomcsillapítót és már fél 9-kor el is aludtam,de rá 3 órájára arra ébredtem,hogy széthasad a fejem,minthogyha valaki rugdosná,nem bírtam még csak felülni sem az ágyban és ez már nem az első eset volt többször is megtörtént már ez csak akkor nem volt ilyen erős a fájdalom,de mindig csak este jön rám,mostanában sokat is szédülök minden előzetes ok nélkül,a lábam és a tarkóm is nagyon sokszor fáj a közérzetem is megváltozott nagyon ritkán van most már jó kedvem állandóan lehangolt és kedvtelen vagyok!

Érzem magamon,hogy valami nem stimmel,de mitől lehet ez?

Olvasgattam itt a netten és ezek a tünetek agydaganatra utalnak!

Nem tudom mit csináljak,dokihoz nem merek elmenni hátha kiderül,hogy tényleg gond van,meg a dokink amúgy sem egy lelkiismeretes orvos,biztos vagyok benne,hogy mivel fiatal vagyok(25)annyit fog csak mondani,hogy biztos a stressz miatt,de attól tuti nem már 10 éve stresszesen élek mégsem voltak ilyen tüneteim eddig soha!

Sajnos anyukámnak mind a 2 melle,mind a 2 lába,mind a 2 petefészke és az anyaméhe is cisztás,és azt olvastam,hogy én ezért sokkal hajlamosabb vagyok a rákra/daganatokra mint alapban más.

Mit tegyek?


2009. nov. 6. 13:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
31%

Jellemző, kitalálod, hogy van valami komoly bajod, a legegyszerűbb okokat azonnal kizárod (migrén, magas vérnyomás, különböző érbetegségek, rossz szem) és "célirányosan kiokosítod" magad a guglin...

El tudom képzelni, hogy olvasod a tünetlistát, és lelkesen bólogatsz, hogy "igen-igen, ilyenem is van, meg kicsit depis is vagyok, szóval, ezt is kipipálom".

És ha az orvos nem az "elvárt" diagnózist mondja, akkor ő a tanulatlan, hozzá nem értő paraszt...

Ha minden áron meg akarsz nyugodni, akkor menj el egy MR-re (de sajnos, ha az orvos a tüneteid alapján nem kéri, akkor marad a magánklinika, és ott jó mélyen a zsebbe kell nyúlni...).

2009. nov. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem első lépésként felejtsd el az interneten diagnosztizálást. Nem véletlenül vannak orvosok, kórházak, azok érted vannak (mármint a betegekért :D).

Második lépésként hagyd el a fájdalomcsillapítót. A vény nélkül kapható szerek nagyon súlyos mellékhatása, hogy az ember azt hiszi, hogy ezzel megoldódik a gond és nem kell orvoshoz menni. És félre ne érts, én se vagyok egy minden nátháért orvoshoz rohangálós típus. De nem is szedek gyógyszereket magamtól.

Harmadik lépésként menj el Neurológiára. Ez szerintem mindenhol időpontra működik, és beutalóköteles. Tehát kérsz időpontot, a háziorvossal íratsz beutalót, elmész a szakorvoshoz, és remélhetőleg megoldódik a gondod.

Az internetes kutakodástól nem leszel okosabb páciens, csak bosszantóbb. Előbb-utóbb úgyis dokihoz kell menned, és neked sem jó, hogy otthon vaktában riogatod magad.

A fejfájásnak rengeteg oka lehet, nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni!

Remélem segítettem, és tényleg ne pánikolj, ha elmész orvoshoz, ki fognak vizsgálni! :)

2009. nov. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%

Hihetetlen, mióta egészségügyi portálokat lehet olvasgatni a neten, mindenki rögtön azt hiszi, hogy agydaganata van..:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=agydaganat&s..

2009. nov. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Örülök,hogy azért 1-2 normális ember is van a világon!

Nem unatkozó ember vagyok és nem szokásom hisztizni,feltettem egy kérdést amire nem értem miért nem lehet normálisan válaszolni!??

Meg miért ne lehetne agydaganatom?

Ezer más oka is lehet,tisztában vagyok vele,nem vagyok hülye,tisztességben nevelek 2 gyereket háztartást vezetek és ellátom a férjemet!

Szívbeteg vagyok és ezért van esélyem agydaganatra is,meg a családban is vannak betegek.

Nem értem miért kel egyből leírni valakit mert feltesz egy nektek nem tetsző választ!

És képzeljétek a volt barátnőmnek 13 évesen állandóan fájt a feje elment dokihoz annyit mondott neki,hogy nem akar tanulni ezért bemagyarázza a fejfájást aztán rá fél évére kiderült,hogy rosszindulatú agydaganata volt,3évvel ezelőtt meghalt:-((

2009. nov. 7. 13:06
 15/18 anonim ***** válasza:
Akkor talán el kéne menni orvoshoz, hiszen mi innen úgysem tudjuk megállapítani, az van-e, nem vagyunk távgyógyászok.
2009. nov. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Igen, Önnek agydaganata van, meg fog halni. Őszintén, most ez így jobb??
2009. nov. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Itt nem igazán fordulnak elő orvosok, hogy merné bárki vállalni a felelősséget, hogy egy súlyos daganatos betegséggel kapcsolatosan diagnózist állít fel?? De ha még lenne, akkor sem tenné ezt meg vizsgálatok és konzultáció nélkül.Az a maximum, hogy orvoshoz küldünk, de ez meg azért felesleges, hiszen nyilván magadtól ismtudod, hogy ez a megoldás. Úgyhogy nem kéne hőzöngeni.
2009. nov. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A szívbetegség és agydaganat között semmi kapcsolat nincs...

De nem akarok kötekedni.

2009. nov. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!