Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Parlagfű allergiára van olyan...

EagleHUN kérdése:

Parlagfű allergiára van olyan terápia ami tényleg működik és véglegesen megszünteti a problémát?

Figyelt kérdés

Néhány (kb 4) éve van parlagfű allergiám, legalábbis akkor diagnosztizálták. Így nyár közepétől késő őszig gyógyszert vagy vény nélküli szert kell rá szednem. Az orvos által felírtban sajnos nyugtató van így bágyadtabb álmosabb lesz tőle az ember, inkább a vény nélkülit szoktam ezért szedni. Végül is nagyjából tünetmentesít. :!

A kereszt allergén növények (paradicsom, görögdinnye, sárgadinnye, uborka, banán...) nálam nem okoznak problémát.

Ha van valakinek végleges terápiával kapcsolatban tapasztalata legyen szíves írja le!



2012. júl. 8. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Terápia passz. De a Cetirizin jó választás lehet, nekem így néha nyáron előjönnek szénanátha szerű tünetek, és 6-8 szem után elmúlik (mármint az adott évben végérvényesen). Tény, hogy kicsit fáradékonyabb az ember tőle. Értem, hogy te parlagfűről beszélsz, de arra is hatásos.
2012. júl. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, van. Vitaminpótlás. Sajnos nem tudhatjuk, hogy minek a hiányától szenved a szervezeted. Ha természetes vitamint eszel a tünetek enyhülni fognak szépen fokozatosan. Nem olcsó, de működik. Én 3 éve csak ezt használom, és idén pár nap volt csak ami nehezebb, a többiben zsepit sem hordok.
2012. júl. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nincs végleges megoldás, a pollenallergia nem múlik el semmitől. Homeopata dokihoz menj, a homeós gyszereknek nincs ilyen mellékhatása. Vannak szközök, szerek, amik javítanak a tüneteken, pl sópipa, salvus vizes párologtatás, orröblítés, Sterimar,sóbarlang, napi hajmosás, stb. Emellett az immunrendszert lehet erősíteni.
2012. júl. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Virágzás előtt (júniusban, de még akár most is) parlagfű teát kell inni, akkor a virágzás alatt semmi bajod nem lesz!
2012. júl. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem 14 éve van...az első években 6-8 nekem se volt keresztallergiám, az később jön..:((

Sajnos évről-évre durvább...


Én se tudom mi használna rá.

2012. aug. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A parlagfű-tea megszüntet mindent, de jobb lett volna már a nyár elejétől inni!
2012. aug. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Parlagfűteától nem fog bedagadni a nyelvem vagy a torkom?
2012. aug. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó! Bele is halhatsz! Ez nem vicc! Nekem olyan súlyos a parlagfű allergiám, hogy sose merném meginni a levét!


Most dobtak piacra egy vadiúj gyógyszert, állítólag sok a lehetséges mellékhatása.

2012. aug. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8-as, senki sem a parlagfűre magára allergiás! Csak a pollenjére és abból is csak arra aminek a "burkát" a levegőben lévő savas szennyezőanyagok (kénoxidok, nitrogénoxidok) károsították. Így ha találsz olyan helyet a földön ahol kristály tiszata a levegő, és van virágzó parlagfű ott senki sem allergiás rá.

Maga a parlagfűnek nevezett növény kiváló gyógynövény, nem vált ki allergiás reakciót. Idén nyáron Június és Július hónapokban, ettem belőle nyersen (iszonyat keserű), meg szárítva teának kiáztatva (nem forrázva). Semmi bajom nem lett tőle, igaz az allergiám sem múlt el. Jövőre korábban kezdem majd az evését, hátha.

A többieknek írnám a homeopátiában nem hiszek, de szívesen fogadnék pár sikersztorit ha van valakinek a homeopátiával kapcsolatban ilyenje.

2012. aug. 30. 21:08
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
Csaláncseppek! Nekem bejön. Tünetmentes lettem
2012. aug. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!