Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egészségügyi dolgozók! Hová...

Egészségügyi dolgozók! Hová érdemes mennem dolgozni?

Figyelt kérdés

Most fogok nem sokára végezni egy vidéki eü szakközépiskolában ápolóként és arra gondoltam, h felköltözök Budapestre.

Melyik kórházat ajánlanátok?

Ott is hiány vagy?

Mennyi a kezdő fizetés?

H éltek meg belőle?

Jártok másodállásban ügyelni?

Köszönöm a válaszokat



2013. szept. 30. 11:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Az országban mindenhol hiány van. De sajnos létszámstop is előfordul, mert egyszerűen nincs keret elég dolgozó alkalmazására.

Nem tudom pontosan melyik terület érdekel, de mindenképp valami pörgősebb helyet javasolnék, ahol megtanulod a szakmát. Kezdő tapasztalatnak szerintem fontos, hogy olyan osztályt válassz, ahol sok szakfeladatot kell végezni (vérvétel, hólyagkatéterezés, gyomorszonda levezetés, légúti váladék szívás, szívó összerakás, orvosnak asszisztálás beavatkozásnál stb stb stb), hiszen így szerzel rutint.

A kezdő fizetés attól függ, hogy milyen végzettséged van. Ennek megfelelően besorolnak egy közalkalmazotti bértáblába.

Igen, sokan vállalnak másodállást - amit nyilván a nagy létszámú nővérhiány is lehetővé tesz, na meg a fizetés nem valami fényes. Hiába a fizetésemelés (a kormány ezt emlegeti), ha a délutáni meg az éjszakai pótlékot csökkentették, meg a túlóra díjat és ünnepnapi pótlékot is. Így nagyjából annyi a fizu, mint emelés előtt :) :)


Sok sikert!

2013. szept. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!