Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 23 éves lány vagyok, de még...

23 éves lány vagyok, de még mindig nagyon félek a sötétben és a mai napig sólámpával alszom. Van erre valami megoldás?

Figyelt kérdés
2013. okt. 29. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg a pasidat, hogy feküdjön melléd.
2013. okt. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%

Hangokat is hallasz? Mintha valaki járkálna a lakásban, néha beszélgetés foszlányokat? Egy hideg kéz érintését?

NE FORDULJ MEG!!!!

2013. okt. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Meg kell tudnod hogy mi az oka annak hogy félsz. Én régen 13 évesen csak úgy tudtam elaludni hogy világított mellettem az éjjeli lámpa, ha már éjszaka volt és esetleg anyám lekapcsolta akkor már nem volt baj, de elalváshoz kellett, és én egyik napról a másikra megpróbáltam azt hogy lekapcsolom és megpróbálok úgy elaludni. És ez bejött. Legtöbbször ez azért van mert a nagyon kisbabákat erre szoktatják hogy van körülöttük egy kevéske fény és így szokják meg és a hirtelen teljes sötétség zavarhatja őket, ami kihathat nálad is például a felnőtt korodra.

A barátnőm mondta is hogy a szülei például amikor hazavitték a kórházból újszülöttként este alvásnál üvöltött mint a sakál és csak akkor nyugodott meg ha világított a kislámpa, mert a kórházba megszokta azt hogy valamilyen szinten világít ott minden, és ennek ez az oka. És valószínű hogy sokaknál is ugyanez a helyzet és még nálad is.

De lehet ez egy későbbi rossz élmény is akár. Én például régen rohadtul féltem amikor éjjel vihar volt és villámlott, egyszerűen idegesített de akkor óvodásként még nem így fogtam fel és csak a lámpa fénye volt az ami eltompította az állandó villanásokat és mellette elbírtam aludni. Ez még most is így van sajnos már nem félek csak mindig felriadok ha villámlik és igaz hogy olyankor csak lehúzom a redőnyt és kalap, de sokszor ha hazamegyek a szüleimhez akkor nem tudom mert nincs redőny csak sötétítő függöny de az nem fogja fel teljesen a fényt.

2013. okt. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
En is feleK a sotetben. :( nagyon rossz...tudom. En pl. TV-vel szoktam elaludni beallitom egy bizonyos idore, majd bealszok.
2013. okt. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos az sem segít sokat, ha a párom velem alszik. Főleg akkor, ha ő már alszik, de én még nem. Szokott szólni, hogy kapcsoljam le a kislámpát, de egyszerűen nem tudok sötétben aludni, nagyon félek úgy. A wc-re sem tudok úgy kimenni, hogy fel ne kapcsolnám a villanyt az egész lakásban. Egyszerűen idegesít, ha nem látom, mi van körülöttem. Főleg, ha hallok valami kis neszt a szobában, Na attól aztán becsokizok! Sajnos hiszek a szellemekben is, és ez rátesz még egy lapáttal. Nem tudom, hogyan tudnám ezt a félelmem leküzdeni, de biztos nem egyszerű... Borzasztó érzés. Nekem a sötétség olyan, mintha egy klausztrofóbiás ember fejére ráhúznának egy zsákot. Ehhez tudnám hasonlítani. Rémisztő.
2013. okt. 30. 00:08
 6/10 anonim válasza:

most ne kovezzetek meg, de en is igy voltam ezzel, kisebb koromban, amikor lattam bizonyos dolgokat. beszelni nem tudtam veluk, de sokszor lattam oket, es erintettek is meg. errol csak a csaladom tud. akkoriban rettegtem ezektol, es csak ejjeli lampaval tudtam aludni. nagyjabol 12 eves koromra elmult, azota nem latok semmit, egyszercsak megszunt. azota csak sotetben tudok aludni.:)

kerem azokat akik nem hisznek az ilyen dolgokban tartsak meg a velemenyuket. ateltem ezeket a dolgokat, es egeszseges vagyok.

2013. okt. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
ugyhogy hidd el aterzem a helyzeted:)
2013. okt. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
es meg annyi hogy mar rajottem nem kell felni a tobbseguktol. ha felsz is a szellemektol gondolj arra hogy nem bantanak, igy nincs mutol tartanod.
2013. okt. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Éppen ez az, hogy velem is gyakran előfordul, hogy ülök az ágyamon, nézem a tévémet, és egyszer csak érzek egy fuvallatot a karomon, vagy a lábamon. Hát hogy a jó égbe ne kaksizzam így össze magam, és aludjak a sötét szobámban? Legalább lenne egy jó nagy vihar, vagy csak szakadna az eső. Tudom, nagyon sokan félnek a vihartól, de engem meg az nyugtat meg. Sokkal jobban tudnék aludni tőle és talán még a lámpámat is lekapcsolnám.
2013. okt. 30. 00:14
 10/10 anonim válasza:

Tudom...nem mostani a kérdés de hátha látod..

https://www.youtube.com/watch?v=nDq6TstdEi8

Mesterséges vihar.

2017. márc. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!