Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beteges önbizalomhiány és...

Beteges önbizalomhiány és kisebbségi komplexus! Valaki adna valami hasznos tanácsot? Megmondaná mi a véleménye azokról amiket írtam?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. 1-2 éve küszködök ezekkel a problémákkal.

nem rossz indulatból de sokszor meg mondták hogy nem nézek ki annyinak amennyi vagyok (fiatalabbnak nézek ki), meg olyan kislányos az arcom.. na pont ez amit utálok.. úgy érzem így nem lehetek szexi/vonzó senki számára.. ezek miatt ha bele nézek a tükörbe egyszerűen egy nyomoréknak látom magam, alacsonynak, egy senkinek (közbe kb 170 cm vagyok, jó az alakom is) de ha oda áll mellém valaki a tükörbe magasabbnak látom magam, szebbnek mint ha csak egyedül állok ott (lehet mert mikor egyedül vagyok mindig azt képzelem hogy mindenki magasabb lenne meg szebb ha odaállna mellém

kb egy csövest az utcán úgy látok hogy többet ér nálam

azok a dolgok amiket régen szerettem csinálni (teniszeztem 5 évet) ma már el sem tudnám képzelni hogy csináljam

egyszerűen utálok ki kelni az ágybol, emberek közé menni.. inkább csak egyedül lennék egész nap

minden kimondott szavamat kb megkérdőjelezem hogy "ezt most mondjam?" "ezt most jó hogy ki mondtam?"

a külsőmmel egyszer meg vagyok elégedve aztán másnap nem.. pl most az érdekel nagyon hogy milyen a szemöldököm.. a fél napom abbol áll ki hogy különböző formákra rajzolom meg.. de sose jó. volt hogy jól el találtam tök sok önbizalmat is adott, szépnek láttam magam aztán másnap ugyanúgy volt és nem tetszett.. mostis a napokba neki estem és alig maradt szemöldököm úgy kiszedtem...

sokan mondják hogy semmi baj velem fogadjam már el magam minden oké a külsőmmel de nem tudom el fogadni azt ami nem tetszik.. mikor folyton van egy kép amilyen lenni szeretnék és ezt nem tudom kitörölni a fejemből...



2013. jún. 13. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem akarsz valakihez fordulni ezzel? Nem biztos, hogy elég ha itt ad neked tanácsot valaki. Legalábbis én se vagyok ellátva túl sok önbizalommal, de nem tudnék semmi okosat tanácsolni neked. Próbálj neten barátkozni. Ott úgysem lát senki, mondjuk például itt. Akkor meg tudsz feledkezni arról, hogy szarnak érzed magad, mert úgyis csak a gondolataid látják belőled. Próbálj mindenképp kommunikálni emberekkel, ne zárkózz be teljesen, válaszolj itt embereknek, örülj, ha hasznos választ tudtál írni.. itt úgysem ismer senki sem, próbáld ki magad.
2013. jún. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdező, nincs kedved egy képet küldeni nekem? Látnám azt a szemöldököt, meg.mondanék véleményt, jogos-e amit magaddal kapcsolatban érzel. F
2013. jún. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 snack16 válasza:

Sajnálom hogy így érzel:(

Tudom, mert énis voltam vele így. Én ugyanígy voltam, és néha vagyok is ezzel. A lényeg az hogy szard le hogy csúnya vagy, próbálj meg barátkozni hozzád hasonló érdeklődésű, számodra szimpatikus emberekkel. Egyedül sokkal rosszabb minden. Pl én már utálok egyedül menni az utcán, mert azon jár a fejem hogy mindenki engem néz, és "fogja a fejét, hogy úr istenxd", de tudod mi az igazság? Rohadtul nem ez van, max akkor lenne így ha ketchup bajuszom lenne, vagy büdös lennék! Sokkal csúnyább emberek vannak! Amúgy mindenki éli a kis életét, akik meg mással foglalkoznak egész nap, azok meg legalább olyan önbizalomhiányosak, mint te, csak ők túl puhányak és máson röhögnek inkább! :D

El kéne járni megint mozogni, én srác vagyok és 19 éves, de én jól érzem magam gyúrás után. :D Nem vagyok dagadt, habár szálkás sem. Amit ki akarsz mondani, mond ki bátran!

(de ha lehet nem legyen (túl) sértő mások számára).

Csináld amit szeretsz,táncolj mozogj, ne az agyad járjon egész nap:) Nézz szembe a félelemmel, ha tetszik egy srác, szólítsd meg... győzd le magad;) Ha változik a véleményed magadról, a kívülállók is észre fogják venni!

A belső értékek meg többet számítanak, mint a külsők!

2013. szept. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!