Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ebből lehet anorexia, vagy...

Ebből lehet anorexia, vagy csak túl stresszelem a dolgokat?

Figyelt kérdés

A nyáron leadtam egy kilót, és tartom is (legalább is a mérleg szerint). Csak hát, ugye megint suli, így eléggé elhanyagoltam a mozgást, kezdtem visszatérni az édességekre, és arra, hogy min. este 11-kor vacsorázok... Láttam, hogy egy minimális visszakúszott a csípőmre. Nem igen tetszett, de még így sem voltam hajlandó mozogni... aztán egy nap megint ráálltam a mérlegre, mert mondom, hát ez elég gyanús, hogy már így nézek ki, megint jön az úszógumi... Aztán megláttam, hogy visszajött az az egy kiló. Nem tudom, talán épp evés után néztem meg, fogalmam sincs, mindenesetre nagyon kikészített. Megszédültem, kapkodtam a levegőt, nem igazán akartam elhinni. Na, akkor kaptam a futócipőm, és elmentem egyet. Jobban éreztem magam, hogy megtettem, és hát másnapra le is kúszott az a számocska, szóval egy kicsit megkönnyebbültem.

Azonban, még a nyáron elkezdtem hashajtózni, eleinte persze csak azért, mert nagyon rossz volt az emésztésem. Szedtem kapszulát, és ittam teát is. Aztán láttam, hogy ez jó, mert igencsak lapos lett tőle a hasam, szóval most már főként azért használom. A sima hashajtókapszulát lecseréltem hashajtó- és étvágycsökkentő kapszulára, meg nem hajtott ugyan, viszont úgy érzem, kevesebbet ettem ma. Most azon vagyok, hogy holnap nem eszek semmit, max. egy kis levesnek a levét, és kétségbeesek, ha arra gondolok, hogy talán mást is fogok enni, és esetleg kihagyom a futást is.



2013. nov. 1. 02:00
1 2
 11/11 anonim válasza:

Csatlakoznék az elöző hozzászólóhoz!

Én is anorexiával elég régóta szenvedek. Ez amit leírsz éppen az eleje! Ha most elkapod és abba hagyod akkor nem kezülsz nagyobb bajba és kikerülheted az egész sz*rságot! Ne akarj ebbe belekerülni! Ez egy ördögi kör és aki ebbe belemegy az nagyon nehezen kászálódik ki! Kapd el és ne hagyd!

BMI számod alapján sovány vagy! (16.88) Főleg ha izom is van rajtad!

Kérlek térj észhez és próbáld szeretni és elfogadni magad úgy ahogy vagy. Ne cs*zd el az életed és az egész belső szervezeti rendszeredet ezzel. NEM ÉRI MEG!

És hidd elaz anorexia általában más betegségeket is maga után von. (depresszió, skrizofrénia, bulémia, idegösszeroppanás) Inkább keress egy jó pszihológust aki majd egy idő után magabiztosságot tud neked adni és nem esel bele ebbe a hibába!

Kérlek térj észhez és gondolkozz reálisan! Azt akarod hogy egy mérleg irányítson egész életeden át?! Nem hiszem! :)

Remélem hogy megfogadod a leírt véleményeket és hagyod az egészet!

2013. nov. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!