Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ebből lehet anorexia, vagy...

Ebből lehet anorexia, vagy csak túl stresszelem a dolgokat?

Figyelt kérdés

A nyáron leadtam egy kilót, és tartom is (legalább is a mérleg szerint). Csak hát, ugye megint suli, így eléggé elhanyagoltam a mozgást, kezdtem visszatérni az édességekre, és arra, hogy min. este 11-kor vacsorázok... Láttam, hogy egy minimális visszakúszott a csípőmre. Nem igen tetszett, de még így sem voltam hajlandó mozogni... aztán egy nap megint ráálltam a mérlegre, mert mondom, hát ez elég gyanús, hogy már így nézek ki, megint jön az úszógumi... Aztán megláttam, hogy visszajött az az egy kiló. Nem tudom, talán épp evés után néztem meg, fogalmam sincs, mindenesetre nagyon kikészített. Megszédültem, kapkodtam a levegőt, nem igazán akartam elhinni. Na, akkor kaptam a futócipőm, és elmentem egyet. Jobban éreztem magam, hogy megtettem, és hát másnapra le is kúszott az a számocska, szóval egy kicsit megkönnyebbültem.

Azonban, még a nyáron elkezdtem hashajtózni, eleinte persze csak azért, mert nagyon rossz volt az emésztésem. Szedtem kapszulát, és ittam teát is. Aztán láttam, hogy ez jó, mert igencsak lapos lett tőle a hasam, szóval most már főként azért használom. A sima hashajtókapszulát lecseréltem hashajtó- és étvágycsökkentő kapszulára, meg nem hajtott ugyan, viszont úgy érzem, kevesebbet ettem ma. Most azon vagyok, hogy holnap nem eszek semmit, max. egy kis levesnek a levét, és kétségbeesek, ha arra gondolok, hogy talán mást is fogok enni, és esetleg kihagyom a futást is.



2013. nov. 1. 02:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez az étvágycsökkentő kapszula?


Ha lefekvés előtt veszed be a hashajtót akkor reggel szépen kiürülsz és lapos lesz a hasad akkor is ha eszel valamit napközben?

Mert ha nem eszel , még jó hogy lapos.


Szerintem inkább sportolni kellene.

Egyél, sokszor keveset, de mozogj.


Így legyengül a szervezeted, elkezd majd hullani a hajad, elfogynak a vitaminkészleteid, stb.


Hány kg vagy?

2013. nov. 1. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
igen ez para lehet, vigyazz oda magadra
2013. nov. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem teljesen normális az, amit csinálsz.

1. 1 kg-on úgy szenvedsz, mintha legalább 10 kg lenne. Egy plusz kiló kb. egy jó kajálás meg egy kis ital. Aztán kakálsz egy rendeset és le is megy...

1 kg az nem túlsúly, az kb. a napi testsúlyingadozás.


2. Gondolom te is érzed, hogy a hashajtózás meg étvágycsökkentők szedése nem éppen normális.


Egyszerűen csak egy kicsit változtatni kellene az étrendeden meg mozogni. A fogyókúrának nem bogyókból meg koplalásból kellene állnia.


Ha így haladsz, bizony elmehetsz az anorexia vagy a bulimia irányába. És egyik sem éppen normális.

Még addig kellene segítséget kérned (szakembertől), még nem esel bele.

2013. nov. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem tudom mennyire jó a mérlegünk, de az 39-et mutat.

2013. nov. 1. 16:17
 5/11 anonim ***** válasza:
39 kg? Ez vmi vicc? Hány éves vagy? Hány centi?
2013. nov. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De mondom, nem tudom, mennyire jó a mérlegünk...

Mindjárt 20 leszek, 152 cm.

2013. nov. 1. 16:26
 7/11 anonim ***** válasza:
szerintem lehet nem baj ha felszesz pár kilót :)
2013. nov. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az lehet, de én még így sem látom magam karcsúnak/vékonynak, és ha híznék egy kicsit... hát nem tudom, szóval biztos, hogy kiakadnék... :c
2013. nov. 2. 01:45
 9/11 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz annyit az alakoddal, a bruttó összboldogságodba nemsokat számít :) ha éhes vagy egyél, ha nem akkor meg ne, az egészségedre meg mindennél jobban vigyázz
2013. nov. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én - sajnos - már évek óta küzfök ezzel a betegséggel, és őszintén remélem, hogy vagy olyan erős, hogy ez nálad nem fog kialakulni..! Az én életemet durván megkeseríti, egy ideje már minden egyes gondolatom ekörül forog.

Még nem vagy beteg, ennek akialakulásához azért hosszasabb idő kell, és aki anorexiás, általában már attól ennyire kiborul, ha sejteni kezdi, hogy visszajött az az egy kiló. A mérlegreálláskor már a konkrét idegösszeomlásos hiszti következik.. Na meg, sosem állunk meg egy kiló mínusznál..én már azt is lehetetlennek hiszem hogy bárhol is megálljak.

Hashajtókat ne szedj fogyás céljából, mert nekem például ezzel lett elcs*szve az emésztésem és a gyomrom, pedig alig másfél hónapig szedtem rendszeresen.

Nem kéne már fogynod, biztosan nagyon szép vagy, főleg akkor, ha van rajtad izom is. Egy kiló izom kevesebb mint harmadannyi helyet "foglal" a testedben, mint egy kiló zsír. Ha nem is vagy izmos, akkor is biztosan szép vagy, na meg 152 centivel szerintem még a picit dundi nők is nagyon aranyosak és gyönyörűek tudnak lenni :)

Ha szertnél fogyni, figyelj oda nagyon, hogy csak mértékkel tedd, ugyanígy a sportolással is.

2013. nov. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!