Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire volt rosszul akinek...

Mennyire volt rosszul akinek volt bizonyítottan H1N1 influenzája?

Figyelt kérdés

Mondana róla, hogyan azonosították, mennyire volt súlyos, kórházi kezelést igényelt-e stb. , felkereste-e valaki valamilyen szervezettől, háziorvos megvizsgálta? Kellett-e szedni rá gyógyszert, családja elkapta-e?


Olyanok válaszát várnám, akiknek biztos ilyen vírusa volt.


2009. nov. 14. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon összesen kábé 600 emberről lett teszttel igazolva, hogy h1n1-e volt, szóval nem tartom valószínűnek, hogy lesz itt egy olyan ember, akinek igazolva volt a h1n1... :(

A logout blogon írt egy srác, aki együtt volt valakivel több napig külföldön, aztán mindketten nagyon betegek lettek és a külföldinél igazolták a h1n1-et, úgyhogy valószínűleg neki is az volt.

Ő azt írta, hogy este még semmi baja nem volt aztán hajnalban felébredt és vécére kellett rohannia. Nagyon magas lett a láza is, rázta a hideg folyamatosan és negyed óránként vécén volt hasmenéssel, 1-2szer hánynia is kellett. Nem mert lemenni a sarki boltba, annyira hasmenéses volt, erre panaszkodott talán a legjobban. Ezen kívül a torka nagyon fájt. Sajnos 1 nap után törölték a bejegyzését, gondolom túl távol állt az oldal profiljától, így nem vezette tovább a naplót, ez az első napja volt, délutánra se lett igazán jobban.

2009. nov. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor lehet azonositani egy virust,ha pl egyfolytában hánysz ,kiszáradsz és bevisznek a korházba. Vezsnek vért,vagy valamiylen "mintát" belőled,és megnézik. Pontosanez bizonyitja,hogy túl van lihegve ez a h1n1 ,600 embernél azonositották,(akiknél valoszinüleg súlyosabb volt-állitom minden évben uyganennyien kerülnek sima influenzával is korházba) ,a töbiek meg gond nélkül átvészelték,otthon kifeküdték,lázcsilapitó,hűtőfürdő,tea..
2009. nov. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

23:13 - azért azt tegyük hozzá, hogy a legújabb, tegnapi jelentés szerint nálunk továbbra is alacsony a járványveszély.

Illetve ennek ellenére sokkal több h1n1es volt már, mint 600, ennyi az igazolt eset. A h1n1 fő veszélye pont az, hogy senkiben nincs meg az immunitás ellene ezért ha egy közösségben egy ember megkapja, akkor mindenki megkapja. A ma bezárt óvodában például összesen 4-en nem betegedtek meg, mindenki más influenzás tünetekkel kidőlt. Eléggé gyanús, hogy ott például a h1n1 vírus tett egy látogatást...


Forrás:

[link]

2009. nov. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
igazad van,én ezt értem,hogy járvány van,de nem pestis járvány ,én ezért érzem ugy hogy túl van lihegve ez a H1N1.
2009. nov. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
23:33 - halt már bele egy kevesebb, mint 2 év hosszú influenzajárványba is több, mint 50 millió ember (spanyolnátha, szintén h1n1 törzs), szóval nehogy azt hidd, hogy az influenza nem lehet veszélyes, persze ez szerencsére igen ritkán fordul elő.
2009. nov. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

hát lehet h én is h1n1-es voltam a nyáron.

mert anyukám németekkel találkozott, utánna meg is betegedett, de nagyon durván.

Ugyanazok voltak a tünetek amik a h1n1-nek, nagyon magas láza volt, az orvosok nem tudták h mi a baja, a gyógyszert amit szedett nem hatott. Aztán már nem is tudom mit vett be, vagy lehet h duplán vette be az antibiotiumot..? már nem tudom, de 1 hétig csak feküdt.

Pedig ő ritkán szokott beteg lenni, akkoris csak 1-2 napig.

Aztán az egész család elkapta, de sokkal gyengébb formában.

Nekem is lázam volt, de csak pár napig, tesóimnak úgyszintén.

Apukám kicsit tovább volt beteg.


Szóval lehet h mi is ilyen betegek voltunk, azt hiszem van olyan teszt ami mutatja h azok voltunk-e vagy sem, de az drága.

2009. nov. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!