Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Plazma- illetve véradásnál...

Plazma- illetve véradásnál nem viseli meg a bőrt/vénát, ha állandóan szurkálják?

Figyelt kérdés
A neten csak azt olvasom, hogy plazmát akár hetente lehet adni, vért pedig 56 nap elteltével. Én egy bő hónapja adtam vért először, és még mindig van egy kis piros pötty a vénámnál. Ez egyáltalán mikor fog teljesen eltűnni? És ha mindig onnan veszik a vért, ez milyen hatással van a bőrre és a vénára?

2013. nov. 14. 13:31
 1/2 anonim ***** válasza:

De, megviseli.


Viszont néhány millió év evolúcióval a hátad mögött, nem a világ vége ennyire nem érzékeny a kis tested. Időnként nem árt pihentetni viszont, és cserélgetni a karokat. Ausztriában ajánlják a pihentetést plazmaadásnál.

2013. nov. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

De, hegesedni fog. Cserélgetni kell a karod és nem minden héten adni mint a bolond. Különben annyira elhegesedik a vénád a sok szúrás miatt (ráadásul jó nagy tűvel) hogy majd egy sima vérvételen nem tudják átszúr fogni a falát és fájni is fog.

Nekem is volt, hogy tovább ott maradt a helye, de nyugi, attól a seb már begyógyult. De a bőrödnek is regenerálódni kell, meg felszívódnia a kis hematómának körülötte.

(egy ápoló)

2016. szept. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!