Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet ez LÉGMELL? :O

Mi lehet ez LÉGMELL? :O

Figyelt kérdés
az elöbb elég nehezeket cipeltem, és most fáj a mellkasom elől szinte az egész van hogy hirtelen beszúr, stb. légmell lehet?

2013. nov. 19. 17:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A légmell (Pneumothorax, PTX) egyáltalán nem ritka kórkép. Viszonylag sokat találkozom vele és kapásból 2 közvetlen ismerősöm van, akiknek spontán alakult ki (többször is). Okozhatja ugyanis egy veleszületett enzimhiány, amikor a mellhártya lemezei közül hiányzik az a pár csepp savós folyadék, ami normál körülmények közt a súrlódást csökkenteni hivatott. Ill. lehetnek bullák a tüdőn, melyek összefolyva a légzőfelület csökkenéséhez, a tüdő összeeséséhez és szintén spontán PTX-hez vezethetnek. Kialakulhat még tüdőgyulladás szövődményeként, infekció lezajlásakor vagy azt követően, lehet a gépi lélegeztetés szövődménye is, balesetekkor mellkassérülésnél stb.

A baj akkor nagy, ha feszülő PTX áll fenn, ez azonnali ellátást igényel (mellkas csövezés), ha szükséges pedig műtéti megoldás is szóba jön (ahogy szegény ismerőseimnél is).

Nem állítom, hogy neked feltétlenül ez van, de ha pár napon belül nem múlik a tüneted, illetve fokozódó légszomj áll fenn, indokolt a mellkas röntgen elvégzése, amin azonnal látható.

2013. nov. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló nagyon tájékozatlan! A spontán PTX bárkinél bármikor előfordulhat! Én 33 éves nő vagyok,tavaly minden előzmény nélkül hirtelen iszonyúan megfájdult a mellkasom,a karom lezsibbadt egy rövid időre,tudtam lélegezni,nem volt légszomjam. Ha mozogtam,hasitó érzés volt a mellkasomban és a hátamban. Azt hittem,csak egy ideg csipődött be vagy ilyesmi. 4 nap múlva mentem orvoshoz,aki izomfájdalomra gyanakodott,nagy nehezen elküldött röntgenre,ahonnan rögtön visszahivtak és kórházba fektettek! Ugyanis légmellem volt! Csúcsi köpenyszerű 2 cm-es. És nem adtak semmilyen kezelést,pihenésre felszivódott a levegő. A tüdőgyógyász szerint vagy a dohányzás,vagy az enzimhiány okozza,amit az egyik válaszoló irt. Szóval kérdező lehet légmell is. Csak a röngen tudja kideriteni.
2014. jan. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!