Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet ez LÉGMELL? :O

Mi lehet ez LÉGMELL? :O

Figyelt kérdés
az elöbb elég nehezeket cipeltem, és most fáj a mellkasom elől szinte az egész van hogy hirtelen beszúr, stb. légmell lehet?

2013. nov. 19. 17:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Van mellkasi lőtt vagy szúrt sebed? Mert akkor megeshet.
2013. nov. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem, nincs!
2013. nov. 19. 17:43
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Akkor fenntartom a gyanút, hogy téves a diagnózisod. A légmell elsősorban harctéri, vagy baleseti sérüléseknél lép fel, betegség miatti előfordulása már ritkább.



"Ha a mellhártya lemezei közé, azaz a mellhártyaüregbe - a mellkasfal a tüdő vagy a nyelőcső sérülései vagy betegségei folytán - levegő kerül, a két mellhártya közötti, a tüdőt tartó vákuum megszűnik. A tüdő részlegesen vagy teljesen összeesik, légmell (pneumothorax) alakul ki. Következtében különböző mértékben károsodhat a légzés, az oxigénellátás, romolhat a szív koszorúsereinek keringése, heveny keringési és légzési elégtelenség alakulhat ki, amelyek sürgős orvosi beavatkozást kívánnak. "

2013. nov. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
értem.. de spontán is kialakulhat úgy tudom! .. és eléggé félek hogy az van!
2013. nov. 19. 17:46
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyébként a kérdésre válaszolva: A légmell pontosan az aminek hangzik, levegő kerül mellkasba, pl szúrt vagy lőtt seben keresztül és ez a levegő összenyomja a tüdőt amitől a beteg nem képes lélegezni. Ellátása a helyszínen: nylon zacskót vagy más légmentesen záró fóliát kell a sebre szorítani a mentők vagy orvos megérkezéséig, hogy megakadályozd a levegő mellkasba jutását.
2013. nov. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

"de spontán is kialakulhat úgy tudom!"


Biztosan, de én az elmúlt 40 évben még nem láttam spontán kialakult légmellet, szóval annyira gyakori nem lehet. Nem vagy képes lélegezni? Mondjuk nekem van egy sanda gyanúm, hogy akkor nem itt írogatnál. Szóval még mindig fenntartom a hibás diagnózis lehetőségét. :D

2013. nov. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
a légzésem szinte tökéletes! csak meglehetősen fáj, és köpet is jön fel!
2013. nov. 19. 17:52
 8/12 anonim ***** válasza:
2013. nov. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
láttam már az oldalt.
2013. nov. 19. 17:56
 10/12 anonim ***** válasza:

Első ne okoskodjon, a légmell nem kifejezetten ritka dolog úgy sem, hogy nincs hozzá mellkasi lőtt vagy szúrt seb. Engem szintén mellkasi fájdalommal (szívburokgyulladás) simán kórházba küldtek PTX gyanúval.

Lehet légmell kérdező, de az tényleg nagyon fájdalmas.

Az is lehet, hogy csak meghúztad magad.

Pihenj egy kicsit, és ha tartósan fennáll, nem múlik, menj ügyeletre vagy holnap háziorvoshoz, ahogy a súlyosságot érzed.

2013. nov. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!