Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sokat...

Miért van az, hogy sokat iszok mégis rettentő kemény a székletem?

Figyelt kérdés

Napi 3 vagy több liter folyadékot is megiszok, de így is nagyon kemény székletem. Sokszor ki se jön teljesen hanem félúton megáll, és egyszerűen alig bírom újra megmozdítani.

Így is sokat erőlködök mire sikerül végül.

Miért?



2013. dec. 8. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nagyon rossz lehet a táplálkozásod, vagy nem sportolsz, hiszen ha egész nap csak állsz egy gyárban vagy ülsz az irodában, az a beleket nem fogja megmozgatni...ugyanis a bél is egy izom,pl alhasi terhelődéstől, vagy futástól, ezek a részek is átmozognak...

de sztem az étkezés lesz a ludas a dologban, kevés rostot eszel, ami ugye nagyon fontos, és kevés lédús zöldséget és gyümölcsöt...ezen változtass, és jobb lesz, próbáld ki h egy hónapig minden nap eszel csalamádét, (káposzta és más zöldségek savanyú lében ), mert a káposzta az egyik legjobb bél tisztító.

de mielőtt erre ráállnál, egy enyhe hashajtó adaggal(legjobb a cseppes)kihajtod a belekből a bennmaradt székletet, ha ilyen problémád van, hidd el van mit, és utána ráállsz egyből a jobb étkezésre, mert különben ez lesz mindig!

2013. dec. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Zöldséget egyél
2013. dec. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A folyadék csak egy része annak, hogy megfelelő legyen a széklete az embernek. De egymagában attól, ha nem táplálkozol megfelelően, akkor csak annyit érsz el a sok folyadékkal, hogy többet pisilsz.

Ahhoz, hogy normál székleted legyen, rostokban dús táplálkozást kell folytatni, illetve mozogni.

Változtass az étrendeden és az esetleges mozgásszegény életmódodon.

2013. dec. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha joghurtot eszel, az is jó szokott lenni
2013. dec. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
hogyan táplálkozol?
2013. dec. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Noriko. ***** válasza:
100%
Egyél teljes kiörlésű kenyeret, rostban gazdag ételeket, aszalt gyümölcsöt.
2013. dec. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
kevés rostos etelt eszel
2013. dec. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Most nézztem, elírtam, ivás helyett evés. Egyébként van székletem csak nagyon minimális és azért ijedtem meg hogy nagyon sokat eszek és pár, hogy is fogalmazzak, pár bogyó a termés.
2014. júl. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tejtermékeket, szénhidrátokat hagyd el. Rengeteg zöldség és gyümölcs legyen, plusz napi 2-3 alkalommal egyél magnéziumot. Ennek a hiánya okozza a székrekedést.
2019. aug. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!