Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akinek magas a prolaktinja,...

Akinek magas a prolaktinja, akár daganattól, annak is lehetnek ettől szőrszálak a testén erősebben? És van oylan fogamzásgátló is, amely erősebb hormontartalmú de prolaktin csökkentő?

Figyelt kérdés

Mert nekem gyógyszert írtak, de az nem fogi gátló, és leég érdekesek a mellékhatásai is. Jóindulatu hipofizis adenomaval ki lehet valakit irni táppénzre, esetleg lehet ok a műtétre, vagy hogy leszázalékoljanak valakit? Csak mert rosszúl vagyok, sokszor nagyon fáradt, de nem szeretném ha nem dolgozhatnék, meg félek h lehet e gyerekem.

A progi az nem férfi hormon úgy tudom, de az okozhat férfias jelleget mégis a női testnek? Mert az androgénem és tesztoszteron szinten nem volt magas.


2009. nov. 23. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, rosszul tudod a fogamzásgátlók emelni szokták a prolaktin szintet. A hormonról és a betegségedről, a javasolt gyógyszerről (Bromocriptin vagy Norprolac) nagyon sokat olvashatsz itt:


[link]


Moss naponta többször arcot és próbálj meg mindig időben lefeküdni!


A műtétről idegsebész dönt. Táppénzről a házi orvost kérdezzed! Leszázalékolni prolaktinómával csak akkor szoktak ha nagy méretű a tumor és agresszív tüneteket okoz, esetleg újra visszanőtt. Ha ilyesmi érdekel az endokrinológust kérdezzed, mivel ő ennek a kezelője és a leleteid alapján a legpontosabb szakvéleményt adja arról érdemes-e leszázalékolásnak nekifutnod. A teherbeesés kérdésében is endokrinológus az illetékes, a leletek alapján válaszol.

2009. dec. 6. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyébként az ezzel való leszázalékolás ritka, főleg akkor ha az illetőnek nincsen más betegsége is.
2009. dec. 6. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

a betegség miatt vannak cukor problémáim, mnidig leesik, mert sok az inzulinom, a szénhidrát, mai fokozná a cukorszint növekedést, annak hatására reagcíó gyanánt viszon mégtöbb inzulinom termelődik, maitől egy idő után csak mégalacsonyabb a cukrom.

Utazáskor is leesik és rosszúl leszek, hőhullámaim vannak, olvastam is h ezt is okozhat a betegség.

Fogyok állandóan, akkoris ha eszem, sokszor rettenetes fejgörcsim vannak, és most tudtam meg h az adenoma iso kozhat depressziós, mert esetleg olyan idegközpontot nyom, és én 14-5 éves koromtol depressziós vagyok, kezeltek is, sőt tömegiszony pánikbetegséghez hasonló tünet isjkijött rajtam, és valszeg akkor már ettől lehetett, mivel kiskoromban is gyakran elájultam, meg hányós voltam, oskszor nem tudták mitől. Előtte csak cétén voltam egyszer, most évekkel később emeren is.

most rendes már a menzim, akkor lehet h normalizálodott a prolaktinom, a tesóm pajzsmirigy problémás, apu is, szal apai anyai ágon is van ilyen, csak rajtuk máshogy jön ki, engem is beutaltak endokrinológiára, bár nekem a tsh mal nem szokott gond lenni, de az is ugrálhat.

Szal örökletes. Tesónak elvileg ettől van melegallergiája, neki 20 évesk orára jött ki, és egy két éve én is úgy érzem h akár minusz 10 fokban vékony dzsekiben is megsülök, nem izzadok de ég a bröm, és pattanás szerü kiütések lesznek rajtam.

anyak inevetett, de 23 évesen sokszor oylan tüneteim vannak, mnitha klimaxos lennék, ezért is féltem h esetlegk ésbb nehezen lehet gyerekem

a bromocriptint szedtem, de rosszúl lettem, am ásik lenne jó, de a nődokim elutazott, meg munkam iatt alig van időm sajna dokihoz járni, endo ra fogok menni, mert van beutim, természetgyógyászt is megpróbálnám, unokahugom hozzá járt, köpölyöz, meg akupunkturás kezelést ad, rezgésekből érzi mi a gondod,

kínában is járt továbbképsére, és mniden problémát tud valahogy kezelni, majd tűket fog a fülembe szúrni meg az ujjamba, és három hétig benn lesz. Remélem az nem sipol be a fém detektoron.

meg nem leszek lá allergiás, mert én az orvosi fém pircingtől is az voltam.

sajna gyárban dolgozom, maiota ott vagyok azota van cisztám is, meg jobban romlanak a fogaim, de nem én vagyok az első aki erre panaszkodik

2009. dec. 6. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!