Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az alkohol tudatmódosító...

Az alkohol tudatmódosító szer? Akkor miért nincs betíltva?

Figyelt kérdés

Azt mondják. De szerintem nem lesz tőle az ember egy szihopata tömeggyilkos!

De a drogokra pl LSD re is azt mondják, hogy tudatmodosító. Azok tiltva vannak.

Az alkohol nem.

Akkor?



2013. dec. 29. 12:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az a baj ez mind egyszerű feltételezés.

Számos példát,ellenpéldát lehet hozni.

Pl: 8 ezer milliárd dollár a saját hasznuk. Jah és ott mennyi pénz van a titkos főzések által.. :) ugye ezeket se lehet leszámítani mert pia terén is van sok illegális dolog,szóval ha bevételt nézzük akkor oda kéne rakni a feketén működő dolgokat is amit meghatározni lehetetlen.

Kezdve a titkos főzőkön át,Pista bácsi faluban árult pálinkájáig befejezőleg.(amit egy saját maga eszkábált cuccban főz,nem saját célra)

Mint pl. a drog terén.

______________

Összességében szerintem még mindig több bevételt hoz az ital(összevetve minden formában),mint a drog.De abban biztos vagyok hogy kb. 30 év múlva ez az arány könnyen megfordulhat.

2013. dec. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
11, igen, ezért írtam, hogy ez egy feltételezésen alapul arányítva. De azért az tagadhatatlan, hogy a 600millió dollár/400 millió euró bevétel a marihuánából iszonyatos mennyiség, és ez hivatalos, a Holland kormány által közzétett adat.
2013. dec. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Igen, az. Azért, mert ez Mo-on kulturálisan így alakult ki, valamint azért mert a különböző alkoholos italok azért kb. hasonlóan működnek. Tehát ha egységnyi idő alatt beviszel meghatározott mennyiségű alkoholt (akár vodkából, akár borból) kb. hasonlóan fogsz viselkedni. A drogok azért vannak betiltva, mert vannak olyanok, amelyek nagyon különböző módon működnek: pl. peyotl, crack és fű gyökeresen más. És vannak köztük TÉNYLEG veszélyesek, és az emberek alapvetően nem tudnak különbséget tenni/nem elég kulturáltak, intelligensek, mértéktartóak a nem veszélyes drogok helyes és veszélytelen használatához, ezért egyszerűbb mindent betiltani, mint bizonyos drogokat engedélyezni. (Persze ez csak az én magánvéleményem.) Meg mondjuk heroint túl lehet adagolni, piát sokkal nehezebb.

Mellesleg, a tudatmódosító szerektől NEM lesz valaki pszichopata tömeggyilkos, ha alapból sem volt az.

2013. dec. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!