Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik az, hogy én nem tudok...

Létezik az, hogy én nem tudok rászokni a kávéra?

Figyelt kérdés

Másfél éven át folyamatosan minden reggel ittam egy fél bögre [kb másfél-két csésze] kávét - néha kis tejjel - iskola előtt. Egyrészt azért, hogy felébredjek, másrészt azért, hogy legyen valami a gyomromban. Namost a felébredés dolog nem jött össze: abszolút semmi hatása nincs nálam a kávénak, akár lefekvés előtt is ihatom, akkor se. Mint már mondtam, másfél évig kb. minden reggel ittam kávét, mégsem sikerült rászoknom. Nem mintha ez lett volna a célom, csak anyukám például erősen csodálkozott rajta.

Most, hogy 12-es vagyok, már kevesebb órám van, ráérek később kelni, reggelizni is van időm, így a kávé elmaradt, már csak néha iszom az ízéért.

Vagy ugyanez volt a cigivel is. Tizedikes koromban osztálykiránduláson kaptam rá úgy "komolyabban", a buli kedvéért, utána kb. egy évig az is ment minden nap, bár a többiekhez képest én keveset szívtam, egy doboz két, két és fél napig is kitartott - kivéve ha hétvégén felmentünk valahová.

Ezután elkezdtem katasztrófavédelemre járni, ahol rohangászni kellett, és bizony éreztem, hogy hát ez tiszta tüdővel valahogy könnyebben menne, ezért "letettem". De különösebb nehézséget nem is okozott, és közben sem éreztem, hogy rá lennék szokva úgy igazán. Tudom, hogy hülye voltam, de ezért is hagytam abba.


Szóval most akkor létezik az, hogy rám nem hat a koffein? A nikotinnak volt hatása, éreztem is, de mégse sikerült rászokni. Miért? Talán placebo? Mármint hogy nem hittem benne, hogy rászokhatok, és nem is szoktam rá?


2009. nov. 29. 16:47
 1/5 anonim válasza:

Én is rendszeresen iszok kávét, mégis kibírom kávé nélkül bármeddig.

A szervezetedre nem hat a koffein. -Van ilyen.

A cigifüsttől rosszul vagyok, ezért rászokni se tudnék a cigire. :D

2009. nov. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezek szerint létezik :)

Egy jótanácsot fogadj meg: soha ne igyál kávét éhgyomorra!! Mindig egyél hozzá valamit, 1-2 keksz is megteszi!

Nem okoskodni szeretnék, de miért ittál kávét másfél éven keresztül, ha érezted,hogy nem hat? Egyébként rám meg úgy hat a kávé,hogy megiszom reggel, de nem ébreszt fel, nem is reggel érzem a hatását, hanem sokkal később. Először azért kezdtem inni, hogy sokáig ébren tudjak maradni, azóta az ízét is megszerettem, és fáj a fejem,ha nem jutok hozzá :(

2009. nov. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

azért ittam, mert finom :D

meg hogy mégse üres gyomorral induljak el otthonról.

heti 4-szer kellett nulladik órára bemennem, és én inkább nem eszek, minthogy még korábban keljek föl... és a kávét gyorsan belehet puszilni, de mire mondjuk megcsinálok egy szendvicset...

mostanában már van időm rendesen kajálni, és újabban kezdek rákapni a teára :D

2009. nov. 29. 17:28
 4/5 anonim ***** válasza:

énis fősulis koromban minden reggel kávéztam, amikor eljött a szünet, akkor meg egyik napról a másikra "letettem" a kávét, és nemvolt rá szükségem.

sztem eccerűen csak kipihent vagy, ha nincs suli, így nemkell a kávé.

2009. nov. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

van suli.

és nem vagyok kipihent attól, hogy tovább alszom, csak van időm erre-arra.

és ha rendesen elolvasod a kérdést, rájössz, hogy nem volt soha semmi ébresztő-hatása a kávénak rám nézve.

2009. nov. 30. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!