Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az arcvakságban 'szenvedő'...

Az arcvakságban 'szenvedő' betegeknél minden esetben veleszületett a rendellenesség?

Figyelt kérdés

Már nem tudom mit gondoljak, mi baja van az agyamnak de kb egy éve minden embert egyformának látok. Nem látok karaktert mások arcában, csak azt hogy mindenkinek van szeme, orra, szája, ráncok stb. A családtagokat felismerem, de már nem feltétlen arc miatt hanem magasság, testtartás, megjelenés, az arcuk valamilyen szintem különbözik, de őket is eléggé egyformának látom a többi emberrel. Sokáig voltam magántanuló, de az idén új osztályba mentem és meg tudtam őket különböztetni, egy hónap után kb, de akkor is amikor látok valakit az mindig hasonlít legalább 3 másik emberre.


Elég nyomorult helyzetben vagyok már emiatt, mivel 2 éve még mindenki különbözött, voltak szép és átlagosabb emberek, volt kedvenc színészem/színésznőm akik mindenkinél jobbak voltak színészkedésben! (nagyon egyszerű vagyok :'D) most a színésznőt is keverem 50 másik arccal :(

A saját arcom meg mindenkiéhez hasonlít nekem, nem látok benne abszolút semmit D= furcsa...


Van valakinek erről tapasztalata?

(17/L)



2014. jan. 8. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy nagyon pocsék arcmemória :D Nekem is elég hosszú ideig tart összepárosítani az arcokat a nevekkel, mert minden embert egyformának látok. Oké, a férfi és nő megkülönböztetése azért még megy :D
2014. jan. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem már a F és a N megkülönböztetése is csak haj miatt megy már szerintem, iskolában rövid hajú mlányt simán fiúnak néztem :D :(
2014. jan. 8. 11:37
 3/5 A kérdező kommentje:

"Ezt úgy hívják, hogy nagyon pocsék arcmemória"


ez jó lenne, de akkor az egykor kedvenc színésznőm minek hasonlít MOST mindenkire? hat éve megjegyeztem már az arcát, sajátomat pláne és abban sem látok semmit.


szerintem inkább eltérítettek a földönkívüliek és kivágtak egy darabot az agyamból, mert más magyarázatom nincs hogy miért van ez hirtelen ha eddig nem volt.

2014. jan. 8. 11:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Megtörténhet, fordulj orvoshoz!
2014. jan. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát már azt akartam, csak más azt mondta hogy ez hülyeség hogy így látom


...köszönöm.

2014. jan. 10. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!