Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kigyógyulni az...

Hogyan lehet kigyógyulni az agorafóbiából?

Figyelt kérdés
5 éve küszködöm a betegséggela pszichiáter sem tudott még eddig segíteni,sem az akkupunktúra,kineziológus sem,sőt természetgyógyásznál is voltam,valamint hipnotizőrnél.Valaki tudna segíteni nekem gyógyulásom érdekében?Ha nem veszem be a nyugtatókat és az antidepresszánst,még otthon is elzárkózom mindenki elől.
2009. nov. 30. 15:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha ennyi szakembernél jártál akkor egyrészt te tényleg minden tőled telhetőt megteszel, másrészt ha ők sem tudtak segíteni, akkor mi sem.

Én, mint nem agorafóbiás csak azt tudom mondani, hogy menj ki a szabadba és élvezd a természet szépségét. Menj olyan helyre, ahol nincsenek sokan.

2009. nov. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Pedig másképp nem megy, mint akarattal, ha a külső szakemberek nem segítenek, akkor segíts magadon. Menj egy szobába a családtagjaiddal, és kérd meg őket, hogy kísérjenek ki az utcára. De most ez mit jelent egyáltalán: Csak kimész az utcára, biztos nem a négy fal közt élsz. A rosszulléteidnek pedig fokozatosan el kell múlniuk attól, hogy minden utcáralépést túlélsz különösebb probléma nélkül. Minél többet gyakorolod, annál jobban fogod magad érezni.
2009. nov. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Milyen antidepiket szedtél és mennyi ideig?
2009. nov. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Elősször is köszönöm szépen a válaszokat.Nagyban úgy vettem észre,hogy nem igazán tudják mi is az agorafóbia.Remegéssel,állandó félelemmel,nehéz légzés,hangulatingadozás,az emberektől való félelmet jelenti.Ha beveszem a gyógyszert,jelen esetben Rivotril 0,5-ös 3 szem,ésVelaxin 150 mg,naponta 1 db.Ezen gyógyszerek segítségével tudok csak úgymond létezni,munkába járni,stb.Ha nem veszem be a gyógyszert,a dadogástól kezdve a fejremegés,kézremegés,izzadás,légzészavar,emberfélelem minden előjön.A gyógyszer ezt tompítani tudja.A nagy baj az,hogy ezekre a gyógyszerekre nagyon ráálltam,és már 30 éves vagyok,szeretnék végre meggyógyulni,hogy babám lehessen,mert a gyógyszerek mellett nem lehet.Azt mondjátok ne menjek annyi ember közé?Hisz már egy embertől is beteg vagyok.Akkor most mi a megoldás?Bújjak be egy sötét lyukba,és várjam amíg kiszáradok és akkor lessz majd vége ennek az egésznek?:(
2009. dec. 1. 14:58
 5/12 anonim ***** válasza:

20:37-es vagyok.

És mennyi ideig szedted? Legalább fél évig kell és utána igen lassan elhagyni. Ha ennél rövidebb ideig, vagy egyszerűen csak leteszed, egyértelműen napokon belül visszaüt.

2009. dec. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szia 16:59-es!

Köszi,hogy írtál.Kb.3 hónapja szedem a jelenlegi Velaxin antidepit.Nagyon sok antidepit próbáltak ki rajtam,már 5 éve csak kísérleteznek ,mert még egyik sem hozott javulást.3 hónap után már kellene éreznem,hogy hat a Velaxin?Mert én nem érzek semmit az ég világon.Minden ugyan olyan.Te is voltál agorafóbiás?Honnan tudsz róla?Kérlek írj.KöszÖnöm!

2009. dec. 2. 14:52
 7/12 anonim ***** válasza:

16:59-es megint.

Én nem voltam agorafóbiás, nálam generalizált szorongás van, régebben havonta kb 1 pánikrohammal. Szertralin hatóanyagú antidepit szedek rá (immár 2 hónapja), mellette frontin. Gyakorlatilag jól vagyok. A 2. héttől már érezni kell, hogy javul, az 5-6. héttől pedig be kell állnia a végleges hatásnak. 3 hónap sok, pláne ha tendenciát sem érzel benne. Gond lehet még az aluldozírozás, ha a szer egyébként jó lenne.

A velaxinnál én nem láttam, hogy kifejezetten agorafóbiára lenne:

[link]

Szerintem inkább olyan kéne, ami pánikbetegségre javalt, hiszen az agorafóbia pont azt jelenti, hogy ha mégsem tudod elkerülni a helyet, akkor pánikba esel.

2009. dec. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szia 16:59!

Köszönöm válaszodat.Örülök,hogy a segítségemre vagy:).Jól esik.Én is utánnanéztem a velaxinnak jobban,és tényleg nem agorafóbiára írják hanem depresszióra.Nem értem az orvosomat.Szerinted most mit tegyek?

Köszönöm azt is,hogy írtál a te állapotodról is,remélem jól vagy!

2009. dec. 2. 18:16
 9/12 anonim ***** válasza:

Megint én.

Itt van sok minden az agorafobiaról:

[link]

[link]

2009. dec. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

09:45!

Szia!

nagyon szépen köszönök neked mindent!El fogom olvasni amit küldtél.Szép napot!

2009. dec. 3. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!