Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most éppen hány havi gyógyszer...

Most éppen hány havi gyógyszert írhat fel a háziorvos egyszerre?

Figyelt kérdés
Természetesen olyan gyógyszerekről van szó, amiket az ember folyamatosan szed, szal mindegy, mikor váltja ki, ugyanott van, csak érdekelne, jogszabályilag jelenleg mennyivel előre lehetséges a felírás.

2014. jan. 15. 22:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
3havi asszem. De már én se tudom, mert szigorítottak aztán enyhitettek a szabalyozason.
2014. jan. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
3 havit. Nem egy receptre,hanem 3 különbözőre,de ha a 3 havi ára nem haladja meg az 50000 ft-ot,akkor akár egyszerre is ki lehet váltani,de külön-külön is.
2014. jan. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

köszi, épp ez az, hogy itt havonta változtatnak, és a jó isten se tudja már ezt követni.

aki biztos benne, hogy 3 havit lehetséges, az esetleg tudna ehhez jogszabályi alátámasztást adni? hálás lennék!


(egyébként hallottam én 6 havi lehetőséget is, de állítólag annak vannak külön feltételei, amikkel szintén jó lenne tisztában lenni, mert esetemben jól jönne, külföldi utazás, gyakori külföldön való tartózkodás miatt, na de ehhez is kéne a jogszabály akkor ... kösz előre is)

2014. jan. 16. 07:36
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem keresnék most jogszabályt,de körzeti nővér vagyok. Ezt csinálom minden nap. A 6 havi lehetőség pl. olyan esetre vonatkozik,ha valaki hosszabb időre külföldre utazik,de ilyenkor a receptre (ezzel együtt a számítógépbe is)rá kell írni az okot,hogy miért 6 havi a gyógyszerfelírás. Ez a 3 hónapos szabály,amúgy októbertől érvényes.
2014. jan. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
oké, én hiszek neked, csak az a helyzet, hogy a mi háziorvosunk köti magát ahhoz, hogy márpedig nem lehet, és ezért szeretnék jogszabályt, hogy az orra alá tegyem, akkor már csak hajlandó ... (anélkül viszont tehát kategorikusan nem!)
2014. jan. 16. 08:21
 6/14 anonim ***** válasza:
Délután megyek dolgozni. A főnökömet megkérdezem Gondolom,Ő tudni fogja,hol tudsz utána nézni. Majd írok!
2014. jan. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

oké várom, mert eléggé kellene !

köszi

2014. jan. 17. 07:38
 8/14 anonim ***** válasza:

Bocs,hogy csak most jelentkezem,de eddig nem volt időnk erre.

Na, a lényeg: 56/2013. (VII.31.) EMMI R.

44/204. ESZCSM rendelet 11. § (3) és (3a) bekezdése.

Az idei július 31-i Magyar Közlönyben jelent meg.

2014. jan. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszi megkeresem, na de kicsit továbbra se értem. hát nem pont most szeptemberben vagy októberben változtatták megint? na oké, átnézem, és válaszolok, köszi addig is!
2014. jan. 18. 08:18
 10/14 anonim ***** válasza:
Szinte 2-3 havonta változik. DE az biztos,hogy ezzel kapcsolatban ez az utolsó rendelet.
2014. jan. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!