Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jövőre leszek végzős és...

Jövőre leszek végzős és egyetemre szeretnék menni kardiológiára. Milyen feltételek kellenek ehhez? Úgy értem mik a felvételi feltételek? Ill. ott engedélyezett a műköröm? Mert nekem általában mindig van. Nem az az extra hosszú, hanem ízléses, de van.

Figyelt kérdés

2014. jan. 17. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Már mint szívgyógyász szeretnél lenni. Először elvégzed az orvosit, ez 6 év. Majd elmész dolgozni és elvégzed a belgyógyászat szakosítót, újabb 5-6 év munka mellett, ezt követően specializálódhatsz kardiológiára még pár év alatt.

A műkörmöt szerintem már a 2 éves anatómián nem fogod használni, legfeljebb nagyon rövidet. 2 év anatómiai boncolás van formalinos tetemeken, majd 1 év kórbonctan friss halottak, ezt követően negyed évben még fél év igazságügyi kórbonctan. Sebészeti bemosakodáshoz nem igazán előnyös a műköröm, szerintem nem is engedik valamint nőgyógyászati gyakorlaton a szakrendelésen sem előny még gumikesztyű alatt sem. A gyakorlatokon kötelező a részvétel, e nélkül nem mehetsz vizsgázni.Az orvosin nem a műköröm lesz a fontos, igazán másodrendű. Szóval még több mint tíz évet / 15 év minimum/ kell tanulnod, hogy kardiológus legyél, aztán utána is kell 5 évenként teljesítened a kreditpontokat a működési engedélyhely, amíg a szakmában dolgozol és a belgyógyászatra is és a kardiológiára is kell a 250 kreditpont.

Felvételihez biológia kell valamint mellette vagy fizika vagy kémia.

2014. jan. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
* engedélyhez
2014. jan. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :))
2014. jan. 18. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!