Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rosszat jelentenek ezek az...

Rosszat jelentenek ezek az eltérések labor vizsgálatnál?

Figyelt kérdés

Nem nagy az eltérés, de a páromnál volt már ebből gond (nem ugyanezeknél)


Teljes vaskötő kapacitás: 48,3 µmol/l (49-89 között a normál)


Se koleszterin: 5,9 mmol/l(2,8- 5,2 )

HDL koleszterin: 1,54 mmol/l(0,9-1,5)



2014. jan. 27. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy labor nem labor. Ha valami gond van azt csak több vizsgálatból lehet megállapítani. Adott érték ingadozhat pl az étrendtől is.

De akkor is, nem sok az eltérés. Persze biztosat csak a doki fog mondani.

(koleszterinre ne nagyon engedd, hogy gyógyszert adjanak, inkább a táplálkozásodon változtass, ha szükséges)

2014. jan. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van.


Próbálok egészségesen táplálkozni, és főleg ásványvizet iszok.

2014. jan. 27. 14:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezekre az eltérésekre minden orvos csak mosolyog. Úgyhogy ne aggódj :)
2014. jan. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez szinte semmi, bár a koleszterined magas, figyelj oda jobban az étkezésedre, kevesebb állati eredető élelmet és több zöldséget, gyümölcsöt fogyassz.
2014. jan. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat!

Pár hónapja már diétázom, s nem iszok cukros üdítőket.

Nem azért, mert túlsúlyos vagyok, csak amióta nem dohányzom felszaladt néhány kiló (előtte vékony is voltam nagyon).

Habár nem tudom a koleszterin összefügg-e a súllyal.

2014. jan. 27. 15:15
 6/7 ANDREAS52 válasza:
Egyáltalán nem. Az 1,54 HDL egyenesen kitünő ! Az 5,9 -es koleszterin is jó. Nem kell félni az érelmeszesedéstől !
2014. jan. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ment a zöld kéz mindenkinek!


Még érdekességképp annyit: a Teljes vaskötő kapacitásról olvasgattam, s van ahol az alsó határnak kevesebb volt feltüntetve, persze ez kor/nem függvénye is meghatározza.

Kicsit megijedtem, hogy az alacsony, de ezek szerint a nagyobb eltéréstől kell félni.


AZért is írtam a párom példának, mert neki a vas volt alacsony kicsit, írt fel neki a doki rá gyógyszert, rá 2 hónapra még kevesebb lett. A doki elküldte hasi UH-ra, ugyanis oka van, hogy nem szívódik fel a gyógyszer. S ott derült ki, hogy 1.5 centis veseköve van.

2014. jan. 27. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!