Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A fülem miért reccsen amikor...

A fülem miért reccsen amikor ki fújom az orrom? Nem lesz semmi bajom tőle vagy inkább forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés
Megy vagyok fázva egy hete és egyik nap reccsent a fülem az azért is lehet, mert túl erősen fújtam?

2014. febr. 18. 07:21
 1/3 anonim ***** válasza:

A fülkürt nevű szerv az orrot köti össze a középfüllel. Ezen a kürtön keresztül tud a középfülben a nyomás a külvilág nyomásával kiegyenlítődni. Ha valamiért nem tud kiegyenlítődni és nyomáskülönbség áll fenn, az a dobhártyát feszíti.


Amikor az ember náthás, az orrnyálkahártya megduzzad, és a fülkürt könnyen eldugul. De egy erősebb orrfújás megnyithatja, és akkor a középfülbe betörő levegő hangja ez a reccsenés.


Legalábbis én a tapasztalataim és a biológiai ismereteim alapján ezt a magyarázatot tudtam összerakni.

2014. febr. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ez mindenkinél igy van, és normális.
2014. febr. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Tudom, hogy ez normális csak nem tudtam, hogy miért van.
2014. febr. 19. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!