Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik (márkájú) vércukormérő...

Melyik (márkájú) vércukormérő megbízható és jó? Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2009. dec. 14. 18:05
 1/8 anonim válasza:
acccu chek. ez nagyon jó és megbízható.én is ezt használom.elvikleg az ezzel mért értékek vannak legközelebb a laborihoz:D
2009. dec. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem D cont personal cukormérőm van [link] ilyen!

eddig nem volt vele semmi gond :)

2009. dec. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem is accu chekem van, és nagyon jól, pontosan mér. kb. évente kell benne elemet cserélni.


a mérőműszer ára 9-12 ezer ft között van, attól függően, hogy hol vezsed.

a bele való csíkot 50 darabos kiszerelésben lehet kapni, ennek ára jelenleg 4044 Ft (volt már drágább is).


ha veszel, akkor kapsz hozzá egy mérőműszert, egy "tollat" és abba való tűt, amivel szúrni tudsz, egy adag csíkot és egy kis, notesz méretű dobozt, amibe az egészet bele tudod pakolni.


mérési naplót (ahová a mérési eredményeidet írhatod) az orvostól ingyen kaphatsz (diabetológián, esetleg háziorvosnál).

2009. dec. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mondjuk az, hogy neked milyet éri meg, függ attól, hogy "inzulinos" vagy-e vagy sem, ugyanis az inzulinosoknak írnak fel receptre csíkot, de gondolom, nem akármilyen mérőműszerbe valóra. de ezt nem tudom, én tablettás 2-es típusú cukorbeteg vagyok, így én semmilyen támogatást nem kapok a csíkjaimra.
2009. dec. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Nem nekem kellene, hanem karácsonyra apósomnak, aki még nem cukorbeteg, de vannak magasabb cukrai sajnos. Az akku check ezek szerint jó, mondjuk az a legdrágább is.. :S
2009. dec. 14. 18:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is a Personalt használom, most asszem, 8 e Ft körül van.
2009. dec. 15. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

összességében véve nem a mérő az igazán drága, hanem a fenntartása. apósod tuti nem kap rá TB-támogatást, főleg, hogy még nem is diagnosztizált cukorbeteg.

az viszont nagyon pozitív, ha már most elkezdi mérni a cukrát, mert ez az egyik legnagyobb eszköz a vércukor karbantartásához.


a másik fontos dolog az étkezések szabályozása. szerintem szintén nagyon jó ajándék egy digitális konyhai mérleg (nem kell, hogy csiriviri 15ezer forintos, szénhidrátkijelzős legyen!). ha valaki legalább 2-es osztályzatott szerzett harmadikos korában, fogja tudni használni a mezei digitálisat is. sok méricskéléstől, konyhai művelettől (öntögetés, hasonlítgatás), időrablástól megszabadít egy grammra pontos konyhai mérleg. meg fontos még hozzá egy tápanyagtáblázat - utána gyerekjáték bármit kiszámolni :)

2009. dec. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hú, itt nagyon elszállt árakról írtok. Csekkoljátok le ezt:

[link]


Amerikai gyártmány, ugyan nem TB támogatott de a mérő ingyen van, a tesztcsík meg a maga 2400 forintjával szintén nagyonnagyon olcsó. Ahhoz hogy ingyen kapj mérőt, meg kell venned 6 doboz csíkot, az 14e. Ennyiért máshol 1 mérő + 1 doboz csíkot kapsz, itt meg 1 mérő + 6 csík. Szerintem nagyon megéri.

2009. dec. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!