Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nemi identitászavarom van. Ez...

Nemi identitászavarom van. Ez csak egy átmeneti állapot?

Figyelt kérdés
Az van hogy férfinak születtem, de rájöttem hogy szoktam magam fiúnak és lánynak is érezni. Anyukámat 6 éves koromban elveszítettem, és nem volt pótanyám, ezért a házimunkában nagyon sok női szerepet felvettem. Apámmal sose volt olyan közeli a viszonyom, mert állandóan szadizik sose nevelt arra hogy pl: laza legyek, vagy ffias. Van egy nővérem aki kiskoromban, gúnyolt engem hogy én ilyen meg olyan hülye vagyok, meg mindig kinevette a férfiakat. Aztán éreztem hogy elkezdett leblokkolni a férfiaságom fejlődése. Úgy érzem szeretnék szinte még alfahím is lenni, de sok ilyen "sebet" érzek ezzel kapcsolatban. Egyébként a férfiakhoz vonzódok jobban.

2014. ápr. 1. 21:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Azonkívül ha tipikus fiúk társaságában vagyok nagyon férfiasnak érzem magam.
2014. ápr. 1. 21:27
 2/9 anonim ***** válasza:
Keress fel egy pszichológust.
2014. ápr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Te nem írtál ma már egy kérdést?
2014. ápr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De csak azt elég rosszul fogalmaztam meg, de igérem még egy ilyen kérdést többé nem rakok fel :D:D
2014. ápr. 1. 21:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél alfahím lenni, akkor legyél.

Ezek társadalmi szerepek, és jó lenne, ha el tudnál vonatkoztatni attól, amilyen szerepben a környezeted tart.

Azonosulj a férfiasságoddal, ha pl. A nővéred szídja a férfiakat, ne hagyd rá, védd meg magad, és a férfiasságot. Ha apád szekál, annak biztos van valami magyarázata, hogy ő miért idegbeteg, nem azért, mert "a férfiak ilyenek". Viszont vannak a férfi szerepben dolgok, amik a nők számára érthetetlenek, ugyanígy vannak a nőknek is "hülyeségei".

2014. ápr. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A nemi identitás nem egy tanult dolog és a külső környezetnek semmiféle hatása nincs rá.

Ha transzneműnek születtél,akkor az vagy.

Sok transznemű nem tudja elfogadni és direkt próbál a saját neméhez hasonlóan élni,bizonygatni a valóság ellenkezőjét.

Ha a férfiakhoz vonzódsz jobban akkor vagy transznemű vagy,vagy pedig meleg.

Amúgy a transzneműek sokszor idegennek érzik a nemüket meghatározó testrészeiket.Pl a fiúk nem érzik jól magukat pénisszel,nőknél pedig zavarja őket a mell,nem érzik,hogy annak ott a helye.

Hány éves vagy?

2014. ápr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok. A péniszem pl nem zavar, inkább arcra érzem azt hogy nő vagyok...de csak elképzelni szoktam inkább mostanában. Egyébként teljesen férfiasnak látszok, de olyn 12-13 éves koromban nagyon meglátszott hogy lányos vagyok...csak azt valahogy kinőttem. Egyébként még ezt is olyn nehezen tudtam beismerni főleg hogy a mai világban annyira össze van mosódva férfi és női nem.
2014. ápr. 2. 13:40
 8/9 My Conserve ***** válasza:
Bizonyos értelemben átmeneti, szerintem pár év múlva már rendeződik majd a helyzet. De az ilyesmi lassú folyamat, lehet, hogy csak negyvenéves korodra. Szóval egyelőre hozd ki ebből a legtöbbet.
2014. ápr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincs összemosódva.

Igazából alapvetően szerintem az ember vagy mindig ember.Mindegy,hogy nő vagy férfi.Ezeket a jellemzőket,hogy mi férfias vagy mi nőies csak egy átlagra levetítve használják és kitaláltak bizonyos dolgokat,amikhez elvárják,hogy idomulj.

Pl a nők sminkelik magukat,a férfiak nem.De a nők miért?Vagy ezt mikor találták ki?

Attól,hogy egyszer vmit kitaláltak,az is csak egy mesterséges része volt a világnak.Minden kor kitalálhat új dolgokat,amivel nincs baj.

Szerintem elsősorban az ember a lényeg,nagyon primitívnek tartom az olyan dolgokat,amikor nem tudnak elszakadni a nemi szetereotípiáktól.Olyan primitív dolog.

Amúgy amikor a transzszexuálisok átoperáltatják magukat az is azért van,mert annyira korlátolt a világ,hogy megmondja,hogy kifejezetten mi a nőies és férfias,és egy transznemű is ezért akar ennyire igazodni ehhez.


Amúgy amiket leírtál én abból arra követleztetek,hogy inkább meleg vagy.

Amúgy kiskoromban én is lányos játékokkal játszottam,lányokkal barátkoztam,stb.Azt hittem,hogy transznemű vagyok,később jöttem rá,hogy meleg vagyok,nem transznemű.Mert azt hittem,hogy vannak "nőies dolgaim" akkor ez olyan alapvető,pedig szerintem a heteró férfiaknak is vannak nőies dolgai.

Nekem is vannak férfias tulajdonságaim is.Szóval ez igazából csak egy társadalmi szetreotípia h mi nőies és mi férfias.Igazából sokkal bonyolultabb az egész.

Sokkal több kategória van annál,amiket ismerünk.

A melegek is sokfélék.Vannak a nőiesebb típustól a teljesen férfiasig.

Külsőre rólam sem mondaná meg senki,hogy meleg vagyok.Fiús vagyok,sportolok.De vannak pl művészi vonásaim is.

De szeretem a sportokat is,mondjuk a focit pont nem.


Ezek csak egyfajta ideálok és az emberek ezeknek akarnak megfelelni.Eljátsszák a nagy macsót a férfiak,vagy a férfi legyen minden probléma megoldója,a nő az lehet gyenge,elesett stb.És vannak akiknek ez jó.Pl az elesett,magatehetetlen nőknek ez jó.Vagy azoknak a férfiaknak,akik szeretik kihasználni,hogy hatalmuk van.

De szerintem alapvetően nő és férfi között annyira nincs nagy különbség.Mindkettőre jellemzőek az alapvető emberi tulajdonságok.A szeretet iránti vágy,félelem a fájdalomtól,önzőség,stb.

2014. ápr. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!