Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mért viselkedett így az orvos?

Mért viselkedett így az orvos?

Figyelt kérdés
Öt éve nem voltam vérvételen.Elmentem a háziorvoshoz,hogy szeretnék elmenni,mert kíváncsi vagyok a vérképemre.Cukor,Tsh,és egyéb.Persze volt oka.Erre az orvos úgy felhúzta magát,hogy azt hittem rosszul lesz.Most az orvost nem érdekli a beteg,vagy tényleg nem kellett volna kérnem.A barátnőm orvosa alaposan vizsgál,és elküldi a betegeket mindenhova.De az enyém nem.Ha átmennék más orvoshoz,szólnom kell az enyémnek?
2014. ápr. 9. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Állampolgári biztosított jogon évi egyszeri laborvizsgálatra jogosult aki fizet vagy aki után fizetnek TB járulékot.. Kell is rendszeres vérvizsgálat. Ha átmégy más orvoshoz, semmit nem kell a réginek mondanod.
2014. ápr. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fura, mert nekem volt olyan, hogy az utcán kapott el az orvosom, hogy már évek óta nem látott (mert nem volt semmi bajom) és hogy azért kéne egy vérvétel. Én meg nem akartam, mert hogy semmi bajom. De azért is elküldött vérvételre :) Végül is igaza volt, nem árt ellenőrizni az ilyeneket időnként.

Tsh-t nem kérheti a háziorvos. Arra csak szakorvos tud küldeni. Talán ez volt az orvosod baja, hogy ezt nem értetted meg.

Egyébként ha elmész máshoz, akkor ki kell tőle kérned a kartonodat, ha nincs minden számítógépen rögzítve. Illetve nem tudom, hogy azt elektronikusan át tudja-e küldeni másik orvosnak.

2014. ápr. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nemtudom, én mikor nála voltam ő mondta hogy rég voltam vérvételen menjek el a biztonság kedvéért.
2014. ápr. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem a ths miatt.Két éve is akartam vérvizsgálatot,és akkor azt mondta ,hogy drága.egyszerűen letojja a betegeit szerintem.
2014. ápr. 9. 18:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én orvosom is ezt csinálta, mert úgy gondolta, hogy nehogy már a beteg kérje ki a vizsgálatait, nincs neki diplomája, ő meg nem azért tanult az egyetemen, hogy egy senki megmondja hogy mit csináljon...persze ezt nem így adata a tudomásomra, Átmentem másik orvoshoz. Valójában neked semmit nem kell mondanod a régi "orvosodnak", csak arról kell megbizonyosodnod, hogy az új fogad e.. ha fogad, akkor le kell vele beszélni a dolgot, és ő küld egy "átkérő levelet" a volt háziorvosodnak, és az pedig elküldi a kartonjaidat postán. Nos ez elég sokáig tart, mert lehet hogy ülnek rajta egy hónapig.. Az enyémen is ültek egy hónapig, és bementem a háziorvoshoz, és közöltem vele hogy adja oda a kartonomat mert be fogom perelni (Magyarországon az 1997. évi 154. az egészségügyről szóló törvény szerint szabad orvosválasztás van) és elkezdett mentegetőzni hogy hát ő nem azért nem küldte el, hanem mert szabadságon volt, és nem látta még a levelet... Szóval egyszerűbb ha elmész érte.

Üdv:egy mentőtiszt hallgató

2014. ápr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!