Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg neki? Mit...

Hogy mondjam meg neki? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves vagyok,az lenne a kérdésem,hogy anyukámnak,hogy mondjam meg,hogy kiszeretném próbálni a füvet?

Aki most csak jönne oltogatni,hogy 14 évesen inkább a könyveket bújjam,tanuljak az most már el is mehet mert,igen is jó tanuló vagyok,viszont ez a dolog nagyon érdekel,ami szerintem nem olyan furcsa mert pont most vagyok abban a korban amikor mindent ki akarok próbálni.

Én az alkoholt sokkal jobban megvetem mint a füvet,hiszen annak sokkal több rossz pontja van,amiket most nem akarok ide felsorolni...

Nemsokára új iskolába kerülök,ahol tudom,hogy van pár olyan ember aki rendszeresen használja és én is hozzájuthatok,viszont nem tudom,hogy anyukám,ezt hogy fogadná..Tudom,hogy biztos nem örülne,de szeretném,hogy megértse ez nem olyan drog amit túl lehet adagolni,vagy bele lehet halni...Művészeti iskolában általában tényleg többen füveznek,én nem ezért szeretném,hogy én is beilleszkedjek,hanem mert érdekel.

Lány vagyok így ha aztmondanám neki szeptemberben,hogy az egyik sulitársam megkínált valamivel és én elfogadtam biztos kétségbe esne,mert ugye rengeteg ilyen eset van,hogy így kerülök rossz helyzetbe.

Engem az sem érdekelne,hogy ha leültetne és előtte kéne elszívnom,hogy milyen hatással van rám.

Hogy értethetném meg vele,hogy ez lágy drog,és hogy ha van is káros része,nem akkora mint az alkoholnak,vagy más drogoknak?



2014. ápr. 13. 12:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%

Ember a fű is drog! Ha nem is olyan veszélyes, mint a többi, de attól még veszélyes! És tudod a fűtől is bizony lehet olyan bajod, hogy kórházba kerülsz!

És szerinted melyik az az elmebeteg anya, akinek benyögi a gyerek, tök mindegy, hogy hogyan, hogy anyu, füvezni akarok!, akkor majd az anyja azt mondja, hogy persze fiam, próbáld csak ki nyugodtan! Elárulom, hogy egy felelősségteljes szülő ebbe nem fog belemenni!

Az megint más, hogy fiatalok, fiatalon az ember csinál olyan dolgokat, amiket nem kéne, amire a szülő nyilván nem adna lehetőséget, mégis megcsinálják.

Én is füveztem. Egyszer az életemben, mert kipróbáltam, de az volt az utolsó is. Ugyanis piszkosul rosszul lettem tőle és azt az érzést senkinek nem kívánom! Sokkal rosszabbul, mintha berúgtam volna! Szóval ne állíts olyanokat, amiről fogalmad sincs! Ja, és annak idején én sem kértem hozzá engedélyt. De a magam kárán beláttam, hogy a fű is, mint minden más drog hülyeség!

2014. ápr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
N
2014. ápr. 13. 12:54
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam,hogy füvezni akarok.

Azt mondtam,hogy szeretném kipróbálni,hogy milyen hatással van rám...

Lehet,hogy én is úgy járok mint te,és egy életre elegem lesz belőle,csak annyi,hogy szeretném,hogy anyum is tudjon róla,hogy éppen ki szeretném próbálni...

2014. ápr. 13. 12:55
 4/18 anonim ***** válasza:
Olvastasd el vele a fenti szöveget, ha őszintén ez a helyzet.
2014. ápr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 cli_hlt ***** válasza:

Szia!


Magam is használom, sőt, a legalizáció mellett vagyok.


Viszont azt javaslom, hogy egyelőre csak tájékozódj, és inkább várj vele.


Beszámolókat olvashatsz a [link] címen, illetve idegen nyelven az erowid.org-on (nagyon jó apropó, hogy fejleszd az angoltudásod :) ).


Igaz, hogy a marihuána nem mérgező úgy, mint az alkohol, vagy a nikotin, de "túladagolni" (= annyit fogyasztani, amennyi már kellemetlen) igenis lehet, ilyenkor az első válaszoló által leírt rosszullét (pánikroham) fordulhat elő. Ha úgy döntesz, hogy kipróbálod, először csak nagyon kevéssel kezdd.


Bármilyen hobbit, vagy szenvedélyt is választasz (majd :) ), arra mindig jó ügyelni, hogy ne menjen a kötelezettségeid rovására,ezért nagyon-nagyon jó dolog, hogy ezt meg akarod beszélni a családoddal. Bárhogy is döntesz, beszélj erről velük.

2014. ápr. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
én 5éve szivok..lehet h eleinte beadja ugy h csak nezni fogsz ki a fejedbol de ha keveset szivsz nem leszel rosszul :) es amugy se kell ezt a rosszulletet annyira a falra festeni.... en nem banom mai napig h szivok, hat ne tudd meg mennyi jokedvet humort oromot baratokat emleket hozott az eletembe :))) igaz h igy 5ev utan mar nem jon ram annyira tole a jokedv de sokkal jobb a kedvem tole es kibirom nelkule hetekig is meg tovabb is csak nem akarom mert en imadom es sztem is az alkohol ezerszer rosszabb megzavarodok tole nem emlekszek micsinaltam stb...a fu nem ilyen...ez isten ajandeka hiszen a foldbol nooo ki!;)
2014. ápr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:)

Ment a zöld pont.:)

2014. ápr. 14. 14:03
 8/18 anonim ***** válasza:
1! Ha te fűtől rosszabb állapotba kerültél mint alkoholtól, ahhoz csak gratulálni tudok. Valószínűleg eleve paráztál tőle, hogy illegális meg minden és bemesélted magadnak a rosszullétet. Vagy van valami lappangó pánikbetegséged és a fű előhozta. Én még soha életemben nem paráztam be fűtől (olyan már volt, hogy felerősítette a rosszkedvemet). Kérdező még valóban kissé fiatal vagy, bár én 15 éves voltam, mikor először kipróbáltam és igazából nem hiszem, hogy bármit is ártott nekem. Valóban ez is egy tudatmódosító, nem jó erősen rákapni, de bőven nem olyan vészes, mint ahogy azt egyesek gondolják, ellenben tök érdekes :D
2014. ápr. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen engem nem érdekel hogy ki füvezik ki nem, mert mindenki azt csinál saját magával amit csak akar, tudod ő teste ő élete engem aztán ezek hidegen hagynak, na meg ugye mi állhat a háttérben, hiszen mindennek van oka. Először is tisztáznám hogy általában az emberek a ciginél nem a nikotintól hanem a kátránytól lesznek betegek, de ez mindegy;)! Valamint azt hogy igenis a fű is drog, mert tudatmódosító szer, aki azt mondja hogy lehessen legalizálni, az nem gondol bele abba, hogy mi lenne, ha mondjuk a buszvezető nem egy cigit szívott volna el indulás előtt hanem egy jó nagy spanglit, vagy hát így ilyenekbe...


Most így mindenkinek szólnék, ha valaki ki akarja próbálni, azt nem fogja meggyőzni pár internetes emberke, szóval én nem is szeretnélek, de mielőtt bármit is csinálnál legalább nézz utána hogy milyen hatásai is vannak, hogy legalább "felkészülj" rá.


Én a helyedben hanyagolnám még azt a gondolatot is hogy anyuddal ezt megbeszéld mert minden anya óvja a gyerekét a káros dolgoktól, főleg mikor még kicsi. S te 14 évesen elég kicsinek számítasz, ahhoz is szerintem hogy mondjuk igyál vagy cigizz, de hogy füvezz, na de mind1. Tehát ő nem fogja engedni az fix. Inkább egyszer próbáld ki, várj egy olyan 1-2 órát hogy a hatása elmenjen, aztán ne említsd ezt meg. Hidd el úgyis lesz olyan (mert nálunk is volt) hogy mi pl apunkkal beszélgettünk és a nővérem mondta hogy egyszer már kipróbálta a füvet (ő 21 éves) nem szidta le meg semmi, erről lehet beszélni, de szerintem inkább jobb utána mint előtte!

2014. ápr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"em gondol bele abba, hogy mi lenne, ha mondjuk a buszvezető nem egy cigit szívott volna el indulás előtt hanem egy jó nagy spanglit"

Mert ha pálinkát iszik előtte, az sokkal jobb. Amúgy beszívva még bőven lehet vezetni, ha csak nem Nagyon nagy mennyiséget tol el a csávó.

2014. ápr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!