Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincferdülés, még helyrehozh...

Rolap kérdése:

Gerincferdülés, még helyrehozható?

Figyelt kérdés

Gerincferdülésem van szerintem nem gyerek korom óta hanem valahogy kialakult talán a lusta életmódom miatt 17 éves vagyok kb 3-4 éve alakulhatott ki. Az egyik orvos azt mondta hogy semmit nem tudok vele kezdeni az ember csontjai 12 éves korukig fejlődnek onnantól kezdve nem lehet rajt segíteni csak műtéttel. így hogy nem velemszületett gericferdülésem van helyre lehet hozni? ha igen mivel?

Még egy kérdés: ha műttetni akarom magam akkor az örök életemben bennem marad?



2014. ápr. 16. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Gyógytorna, masszázs, gyógyfürdő, nekem ezeket javasolták a gerincferdülésemre, pedig kétszer annyi idős vagyok, mint te. Szerintem rossz helyen jártál, mert ez egy hülyeség, hogy semmit nem lehet vele csinálni, ez csak akkor igaz, ha nagyon szar állapotban van a gerinced, ez azt jelenti, hogy kb. ha nem tudnál járni, mert annyira fájna a hátad. Ja és nekem a tornától lényegesen jobb lett.
2014. ápr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Nekem is gerincferdülésem van 10 fokos "S" alakban. Én 16 éves vagyok. Egyébként ez nálad biztosan helyrehozható, mert nekem azt mondta az orvos, hogy 18 az, amikor már nincs mit tenni. Ha súlyos nem elég a gyógytorna, úszás( mert ezt is kell), hanem orvosi fűzőt kell hordanod. Ez fog segíteni, de ha már teljesen kialakult a csontozatod, akkor már tényleg nem javítható. De az biztos, hogy valamennyit még lehet javítani a gerinceden, ha nem is olyan sokat.
2014. ápr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!