Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Eléggé zsíros a bőröm és...

Fannuella kérdése:

Eléggé zsíros a bőröm és pattanásos. Van valami bevált módszere valakinek?

Figyelt kérdés
Mindenféle kence-ficét használok már, de az is eszembe jutott, hogy házi pakolással gyilkolnám őket.. Tanácsokat kérnék, kinek mi vált be:)

2014. ápr. 24. 15:05
 1/6 anonim válasza:
Hetente egyszer használj arcradírt, utána kamillás gőzölögtetés és tiszta zsebkendővel óvatosan nyomkodd ki őket. Végül fertőtlenítsd tonikkal (illetve patikában kapható szalicilsav az még jobb). Mindennap mossál arcot reggel és este olyan szappannal vagy lemosóval ami zsíros bőr ellen van illetve napközben tisztavízzel mossál néha arcot (de napközben ne használj szereket csak vízzel). Én használok hidratálókrémet is, mert nekem csak a homlokom zsírosodik, máshol szárad. Ezen kívül élj egészségesen: igyál sok vizet, egyél sok gyümölcsöt zöldséget. Nekem mindez nagyon bevált. :)
2014. ápr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Amit az elso irt az mind nagyon hasznos, de en meg javasolnek egy arcmaszkot is. Pontosabban Freeman avokados arcmaszkjat. Mar nagyon sokat olvastam rola, es a kremmanian is mondjak, hogy jo a pattanasokra. En ma megyek megvenni es mar nagyon varom, hogy kiprobalhassam!:)
2014. ápr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. ápr. 25. 15:22
 4/6 anonim válasza:
100%

Belsőleg:

Minimalizáld vagy teljesen szüntesd meg a csoki, piros húsú gyümölcsök (eper, cseresznye, meggy, stb.) és az olajos magvak (mogyoró, tökmag, napraforgómag, stb.) fogyasztást.

Sok vizet igyál, naponta legalább 1,5 litert.

A bőr szépségéért felelős vitaminok és ásványi anyagok az A, a B2, a B3, a B5, a B6 és a B8, a C, a D és a K-vitamin, illetve a kalcium, a cink, a réz, a vas, a kobalt, a nikkel és az aminosavak. Egy ezeket tartalmazó multivitamin is sokat segíthet.


Külsőleg:

Minden nap, reggel és este is tisztíts arcot. Az arctisztító rutinod három lépésből álljon: 1. tisztítás, 2. hidratálás, 3. tonizálás. Tisztításhoz válassz arclemosó tejet, arclemosó gélt, habzó arclemosót, a választék hatalmas. Figyelj arra, hogy szalicilsavas, ichitolos, teafás vagy citrusos (citrom, grapefruit, stb.) legyen, ezek valók a zsíros bőrre. Hidratálásnak tökéletes a kókuszolaj. Tonizáláshoz, ami ugye a fertőtlenítő és a pórusösszehúzó lépés, a teafaolaj szuper.

Jön a jó idő, napozz!

Figyelj oda, hogy gyakran cseréld a párnahuzatodat, a piszok átmászhat éjszaka a bőrödre.


Remélem tudtam segíteni, mellesleg kozmetikus vagyok. :)

2014. ápr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!:) Egy igazi szakember véleménye azért sokat segít!:)
2014. ápr. 26. 15:38
 6/6 anonim válasza:

Nagyon szívesen! :)


Azt viszont elfelejtettem megemlíteni, hogy a teafaolajat mindenképpen csak hígítva használd, illetve a gőzölés is jó módszer lehet a számodra. Egy tál forró vízbe csepegtethetsz teafaolajat, vagy szórhatsz kamillát, esetleg együtt a kettőt, felé hajolsz egy törölközővel a fejed tetején, 10 percig relaxálsz. Mennyei lesz! :)

2014. máj. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!