Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rossz testtartás ellen mit...

Rossz testtartás ellen mit csináljak? 14/L

Figyelt kérdés

2014. ápr. 29. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Járj gyógytornára és úszásra
2014. ápr. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


A kérdésed alapján úgy vélem nem szakorvos állapította meg a diagnózist (mivel az orvos kezelést is javasolt volna), így mindenképp menj el egy JÓ szakemberhez, hogy pontosan megmondhassa mi a probléma.

Kérlek engedd meg, hogy emellett erőteljesen kiálljak, mert én is valahogy ennyi idősen "diagnosztizáltam magam", az iskolában ellenőriztek is, de JÓ szakember sosem látott. Röviden: most 20 éves vagyok, és mozgáskorlátozott, mert annak idején nem voltam hajlandó komolyan venni a saját egészségem.


Egy JÓ orvos (ortopédus/reumatológus/gerincgyógász) megnézi a gerincedet, a járásod, a hátad mozgását tevékenységek közben, s amennyiben panaszod van (márpedig van) elküld röntgen-re és esetleg MR-re is. (A röntgen nem mutat ki sokmindent, ellenben az MR már sokkal részletesebb!!!)


A JÓ orvos a részletes vizsgálatos után pontos diagnózist állít fel, majd ellát MINDENRE kiterjedő tanáccsal: kell-e gyógytornázni, úszni, kell-e fűzőt, vagy valamilyen szolídabb textil-gumi anyagú derékmelegítő-szerűt hordanod, milyen lábbelik kell hordanod, milyen testtartásra figyelj oda, a számítógépezés közbeni ülés, milyen testhelyzetben aludj, milyen fokú fürdővízben érdemes strandolnod, meddig...


Nagyon fontos, hogy ezekre a kérdésekre megkapd a választ!

Ha nincs komolyabb gond, akkor csak megelőzni kell a további gerincproblémákat, méghozzá mielőbb.

Én nem tudok Neked konkrét tanácsot adni, mert se diagnózis, se egy lelet, ezért mindenképp a szakorvost keresd fel.


HA véletlenül az orvos ezeket nem csinálná meg, és nem tájékoztatna, akkor jogodban áll a fentiek tudatában Neked kérned a vizsgálatot (mert kötelezettsége az orvosnak) és követelned a pontos szakmai utasításokat.


Jó egészséget!

2014. máj. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!