Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egészségügyi okokból iszom...

Ha egészségügyi okokból iszom napi 1dl vöröbort, az, ha egyben lehúzom, ugyanolyan hatásos, mintha elkortyolgatnám?

Figyelt kérdés
nem ízlik ugyanis és egyben lefúzva egyszerübb legyürni :)
2009. dec. 26. 18:30
 1/2 anonim válasza:
Kortyolgatva a nyálkkahártyán keresztül több szívódik fel, és ez sokkal jobb eredménnyel jár mintha egyszerre jut le a gyomorba. A helyzet az hogy az elérni kívánt cél érdekében nem ez a legfontosabb kérdés. Ha az egészsége miatt inna vörösbort akkor az a legfontosabb, hogy magas legyen a rezveratrol tartalma, mivel ez az anyag ami jó hatással van a szív és érrendszerre. Nem tudom, hogy Magyarországon készűl-e megfelelő vizsgálat arról, hogy melyik vörösbórnak magas a rezveratrol tartalma. Tudomásom szerint a legtöbb francia bór illetve a villányi borok ilyenek. Én egy olyan terméket fogyasztok amibe magas rezveratrol tartalmú vörösbór pór van, ezért ezt a kérdést én így oldom meg. ambrusfd@gmail.com
2009. dec. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kissé gyorsan olvastam a címet (meg nyomdahuba is van benne): napi egy vödör bort...:)
2009. dec. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!