Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fáradékonyság ellen?

Fáradékonyság ellen?

Figyelt kérdés

Szóval, már ezer és még csillió praktikát kipróbáltam, de nem múlt el a problémám.


A baj az, hogy suli után az agyam már annyira elfárad, hogy muszáj lefeküdnöm. A testem nem is fáradt, de nem tudom sokáig megállni, hogy ne aludjak napi 10-11 órát. Este 10-11 felé általában már lefekszem, tehát a napi 8 óra megvan. Próbáltam már azt is, hogy kávézom (erről már leszoktam), azt is, hogy vitamint szedek, azt is, hogy tornázom, mikor fáradt vagyok... Megjegyzem edzek rendesen már 5 éve intenzíven küzdő sportolok. Nincs sportos alakom, de nem én vagyok a leglomhább, ha kell le tudok futni 10-15 km-ert is egyszerre 1,5 óra alatt.


Tehát a baj az, hogy nem tudom sokáig tartani a napi 8 órát. 1-2 hétig megállom, de utána 3-4 hétig megint aludnom kell suli után. Tudom, hogy max fél óra kell és utána kipiheni magát az agyam is, de folyton elhúzódik 2-3 órát is. Akaraterő próba is megvolt már, sikerült több olyan dologról is leszoknom, ami esetleg árthatna (és ezt már 1 hónapja tartom) (üdítők, csokoládé, édesség, stb). Mit tegyek tehát? Annyi dolgot meg tudnék ez alatt a 2-3 óra alatt csinálni, mégis, nincs erőm ébren maradni...


2014. máj. 19. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen csak többet igényelsz napi 8 óránál, van ilyen, igyekezz 9 órát aludni, lehet, hogy teljesen helyrejössz, de akár 10 is lehet, annál többet már nem valószínű, hogy kellene. És persze a betegséget érdemes kizárni, mert attól is lehetsz fáradékony.
2014. máj. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen ezt már mondták egy páran, hogy többet igényelek, betegségem természetesen nincs, legalábbis nem tudok róla. Szóval csak simán próbáljam megszokni a napi 9 órát? Rendben, más választásom még úgy sincs, de azért várom a többiek válaszát is! :)
2014. máj. 19. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!