Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fáradékonyság ellen mit...

Fáradékonyság ellen mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Kisgyerek mellett vagyok otthon. Reggelente 6 óra fele kelek (vagyis akkor kelt a 2 éves Kislányom). Egésznap rettentő kimerültnek, fáradtnak érzem magam. Van, hogy napi szinten elmegyek sétálni. (ez kb. napi 2-4km séta). Mondjuk nem épp lassan lépkedek, meg nagyokat is lépek. Evés terén általában azt eszem, amit éppen itthon találok...:D Szóval evés terén nagyon szétszort vagyok. Gabonapehely tejjel, vagy háztartási keksz tejjel. Ez kb. minden második nap a reggelim. Rettentő válogatós vagyok, és inkább Páromra, és Kislányomra főzök, mert amit csinálok, az mindenkinek ízlik, de én baromira nem eszek meg mindent!:D Főzeléknek is csak 2 féle főzeléket eszek meg (krumpli főzelék, és krumpli főzelékben szalámi, és savanyú uborka). Ezt kb. havi 12 alkalommal készítem el. Heti 1-2szer eszek tejfölös-sajtos tésztát, vagy mákos tésztát. Leginkább natúr vagy márványsajtos vajkrémes kenyeret eszek, (ezt majdnem mindennap 1-szer), főtt virslit, sült virslit kb. heti 2-3 alkalommal. Gyrost 2 hetente 1-szer eszek. (na ilyenkor nagyon sokat eszek!:D ) Ez csirke vagy pulykahúsból van, és mellé mindig vegyes salátát eszek, meg kapros-zöld fűszeres tejfölös öntetet. Meg leginkább kakaós kekszet, sós-sajtos-bacon-ös kekszeket eszek. Magyarul nasikat. Tudom, hogy nagyon rossz étrend. Nem is azon akarok leginkább változtatni, hanem arra kellene ötlet, hogy milyen vitamin hiány okozhat fáradékonyságot? És hogy azt a vitamint milyen zöldségekben, gyümölcsökben találom meg? Nyersen megeszek néhány zöldséget, de főzve csak a krumplit!:D És ugyebár, ha fáradt vagyok, akkor ingerültebb is... de még azt tudnám kezelni. Itt a fő probléma az, hogy csak napi 4-8óra alvást tudok bevinni az életembe, és a fáradékonyság ellen kell mindenképp valami!:) Ja és az lemaradt, hogy minden nap úgy este 10-hajnali 2 körül szoktam lefeküdni. Mert a Párom dolgozik, és mindig morgott, ha úgy jött haza, hogy én már alszok...:( Ezért próbálok az Ő kedvében is járni. Van, hogy néha napközben hagyom, hogy anyámék vigyázzanak a gyerekre, és akkor nagy néha egy napközbeni alvást betudok iktatni. De ez mostanában egyre ritkább... Várom a javaslatokat, hogy mit tehetnék. Az étrendemen változtatni 2 okból nem tudok még: 1.: baromi válogatós vagyok, és ha azt enném csak, amit megeszek, akkor napi 2-4000Ft kellene, hogy rendesen kajáljak. 2.: Anyagiak nem engedik meg még.....:(
2013. márc. 29. 16:18
 1/1 anonim ***** válasza:
Tudod hiába szed valaki vitamint ha mellette így eszik, és nem alszik...emellé csak plusz rossz, hogy naponta x kmket sétálsz... mivel nem viszel be minőségi, normális ételekből elég energiát ezért a mozgás csak még mínusz a nem alvás még mínusz ..ki fogsz készülni. Vitaminokkal ezt nem tudod pótolni! tojás, teljes kiörlésű kenyér, brokkoli, rizs, csirke, saláta, túró, zabpehely, banán, krumpli, paradicsom.. a kekszet,virslit és társaikat fokozatosan hagyd el. Ha okosan vásárolsz, figyeled az akciókat akkor tudsz egészségesebben is főzni, enni. Felnőtt, felelősségtudatos anyuka vagy, te döntésed, hogy válogatós maradsz és kicsinálod magad vagy életmódot váltasz legalább egy picit. Nehéz , de megéri.
2013. márc. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!