Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szimpla vashiány ellen milyen...

Szimpla vashiány ellen milyen készítmény szedését javasoljátok?

Figyelt kérdés

2013. nov. 26. 20:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szimpla vasat tartalmazó pezsgőtablettát :)
2013. nov. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hm Egész jó ötlet:) danke schöön!
2013. nov. 26. 20:21
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

nem...


Hanem májat. Máj evését, nem szedését.

2013. nov. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
jézusom köszi 4 éve vega vagyok.. májat akkor ennék ha orsozlánbőr lenne rajtam és mamumtra vadásznék. Ezta tudatszintet már meghaladtam, köszi.
2013. nov. 27. 16:09
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ezta tudatszintet már meghaladtam, köszi."


Szerintem meg nem haladtad meg, mert különben nem olyan táplálkozási irányvonalat követnél, ami hiánybetegségeket okoz.



Engem nem zavar, ha valaki vega, de ha ezt felsőbbrendűségi érzés kíséri, akkor igen.


Ráadásul utána sem néztél, hogy mit kellene pótolnod a szervezetedből, ha nem eszel húst. Garantáltan nem csak vas hiányod van.


Utána kellett volna nézned, hogy mivel jár, ha vega vagy, mit kell enni, mert akkor nem alakult volna ki hiánybetegség.


Mivel pótlod az esszenciális aminosavakat és B vitaminokat?

2013. nov. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A tudatszinted.. a vashiány. És ezt nem lennél képes megérteni.


Írok erről egy rövidet.

Ha magasabb tudat szinten lennél, ezt nem dörgölted volna így az orrunk alá. Valószínűleg nem volt elég jó vagy a táplálkozásod, vagy a gyakorlataid, de tényleg gyanús, hogy a húskerülésed nem vezetett magasabb tudatállapot eléréséhez, szimplán a tipikus 'különleges vagyok mert nem eszem húst' önámításhoz volt elég. Ezzel arra szeretnélek ösztönözni, hogy gondolkodj el ezen. Vajon jó úton vagyol-e. :)

2013. nov. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszönjük az okoskodó hozzászólásokat, sejtettem hogy ez jön,a vashiányom nem a táplálkozásomból van. nyugodtan zabáljatok döglött állatokat és nem fogok. Ha egy másodperce életben lennétek ebben az életben, ti sem tennétek. De ez nektek magas. További jó alukálást.
2013. nov. 27. 23:54
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

És 4 éve megvilágosodtál? :)


Tudod, aki tényleg "megvilágosodott", az nem olyan pökhendi, mint te :D

2013. nov. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Azért.. ha olyannyira biztos vagy benne, hogy nem a (természetellenes) táplálkozásod függvényében van vashiányod, akkor próbálj ki egy gabonamentes (tápanyagrablók, ilyeneket ne egyél) viszont döglött állati belsőségekben, de legalább májban gazdagabb táplálkozást.


Ha nem normalizálódik a vashiányod, akkor tényleg nem a táplálkozásod okozta. Mint ahogy rengeteg vegánál :D

2013. nov. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Vas pezsgőtabletta, spenót, sóska, minen ilyen zöld színű növény, brokkoli....saláta...
2013. dec. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!