Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas a vérnyomásom. Mit...

Magas a vérnyomásom. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Ma 2014 05 20 van (kedd), ha idő közben nem sikerül ilyen 24 órás vérnyomásmérőt keríteni, abban az esetben jövő hét szerdáig kéne csökkentenem a vérnyomásomon, ami 150-160 között ingadozott. Ha sikerül keríteni ilyen 24h-s vérnyomásmérőt, akkor a napokban már el kell kezdeni a mérést, de nem hiszem, hogy találnék ilyet. Valami tanács, amivel esetleg csökkenthetem?

2014. máj. 20. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
?? Sétálj el a háziorvosodhoz, és kérjél tőle egy 24 órás vérnyomásmérőt. Egyébként meg nem fogod tudni csak úgy csökkenteni. Ezekből az értékekből ítélve már alaposan benne lehetsz a magasvérnyomás-betegség kialakulásában, működj együtt az orvosoddal és szedd, amit mond.
2014. máj. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

egyél étcsokit, zuhanyozz le hideg vizzel( a hideg víz kitágitja a űz ereket és ez által csökken a vérnyomás) Pihenj sokat!

üdv: Dorka

2014. máj. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2: a hideg víz szűkíti az ereket, nem tágítja. Alap biológia, könyörgöm.
2014. máj. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1.: holnap megyek az orvoshoz, te ne félj ettől.. tanácsot kértem, hátha itt is kapok valami ötletet, vagy valaki mond valami faszát, hogy neki mi vált be... alapvetően nem szokott nagy lenni, de most voltam felvételi orvosi vizsgálaton, és ennyi jött ki, eléggé izgultam..

2.: étcsokit nem akarok enni, hadd ne részletezzem, és ahogy a 3. írta, a hideg víz szűkíti az ereket, attól pedig koránt sem lesz alacsonyabb a vérnyomásom.. ha benyomnék 1-2 feles pálinkát vérnyomásmérés előtt, az levinné, de akkor meg nem vezethetek.. szóval ez csak akkor jó, ha szerzek egy 24 órás vérnyomásmérőt.



igazából arra lennék kíváncsi, hogy mi az, ami segítene még akkor is lent tartani a vérnyomást, ha izgulok. pl gyógyszerek, de azt majd holnap ír az orvos, ha úgy érzi.

2014. máj. 20. 17:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi idős vagy, a 150 - 160 ugyan magas, de közel sem életveszélyes, néhány napon - héten belül nagy bajt nem okoz.


Ha tartósan fennáll, ezt a 24 órás mérés után jobban meg lehet mondani, akkor kezelni kell. Nekem volt már 210 is, gyógyszert kell szednem, minden nap, valószínűleg amíg élek. Mondanak majd sok mindent az étkezésről és hasonlók, nehéz betartani. Ne idegeskedj meg ilyenek - könnyű mondani. A mozgás mindenképpen jó, én próbálok úszni járni. Ha dohányzol, azt érdemes elhagyni, nagyon sok mást nem tehetsz.


Jól kiválasztott gyógyszerrel kordában tartható, nekem most 120 - 130/80 - ra beállt.

2014. máj. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az első tanács, amit ilyenkor az orvos mond - a dohányzásről való leszokáson kívül -, az a sótlan, de legalábbis nem túl sós ételek fogyasztása. Csaknem mindem készétel, konzerv stb. túl van sózva, ezeket kerülni kell.

A 150-160-as vérnyomás, ahogy ezt előttem is írták, még nem vészes, de az is fontos, hogy mekkora a systolés/diastolés eredmény közötti különbség.

Ha följebb megy, az orvos úgyis fog vérvizsgálatot kérni, különös tekintettel a veseműködésre.

Ha az utóbbi időben sok izgalomnak voltál kitéve vagy sokat szorongtál, enyhe nyugtatót is kaphatsz.

Ne izgasd magadat még ezen is, mielőtt az orvossal beszélnél, mert az sem tesz jót. (Persze ezt mondani könnyű...)

Nem tudom, merre laksz, de a legtöbb patikában ingyen - vagy csekély ellenszolgáltatásért - megmérik a vérnyomásodat, vagy bérelhetsz csuklóra való vérnyomásmérőt. Az is igaz azonban, hogy ezek nem túl pontosak.

Jobbulást kívánok!

2014. máj. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :D nemsokára 20 leszek, jelenleg 99 kiló vagyok, 181 centi, nem dohányzom és tudtommal nem szokott magas lenni a vérnyomásom, de most voltam felvételi miatt orvosi vizsgálaton, és ez jött ki, kicsit izgultam... de a súlyom miatt valószínűleg mostanában eleve kicsit magasabb a normális értéknél (szeptember óta sajnos sokat híztam, amit egy ideje próbálok leadni, több-kevesebb sikerrel).jövő hét szerdán kell vissza mennem, hogy beadjam a papírokat (most éppen rajtam van a 24h vérnyomásmérő), de ha magas vérnyomás jönne ki, akkor inkább azt mondom, nem tudtam szerezni 24h vérnyomásmérőt, mert akkor ott helyben újra megmérik a vérnyomásomat.. és azt nem akarom, hogy akkor is kicsit magasabb legyen, ezért kértem tanácsot :)
2014. máj. 22. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!