Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Te hogyan élted át amikor...

Te hogyan élted át amikor gipszben voltál?

Figyelt kérdés

2014. máj. 28. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem különösebben zavart. Nem azt mondom, hogy jó volt 6 hétig gipszben mászkálni (jobb csukló), de épp nyári szünet volt, én meg 9 évesen nem igazán keseregtem a dolgon.

Táborba mentem, fára másztam... Mindent csináltam.

Igaz, egy hét után le kellett venni a gipszet, és újra helyrerángatni a csontokat, mert elcsúsztak... Le is szúrtak, hogy vigyázzak jobban... :D

2014. máj. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ melyik kezed tört el, ha a rosszabbik, akkor hátul nehéz kitörölni.
2014. máj. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak félgipszben voltam, az nem sok vizet zavart, s leszedtem, ha akartam. Napi párszor azért alap :)

Sosem hagytam, hogy begipszeljenek, mert tudom, nem bírnám, amúgysem értem, minek egy ilyen elavult módszert alkalmazni csuklón, pláne ujjon (ami a röntgenes szerint el se tört, de jobb kisujj, sehol nem érdekelt, hogy görbe lesz-e, de jobb kéz nélkül meg vagyok lőve, elég súlyosan). A műtött bal csuklóm hevederben volt, tetszett. Az orvos hülyének nézett, de az én róla alkotott véleményem se volt magas. Mindig ez van.

(Más testrészeknél kellhet a gipsz, azokhoz nem értek. Kulcscsontnál viszont szintén barbár a háló, amitől hetekig nem fürödhet az ember. Arra is van heveder, ami sokkal jobb, a páromnak olyat írt fel a magánorvos.)

2014. máj. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 szamo77db ***** válasza:
Nekem a kézfejem volt eltörve jobb oldalt. Nem tudtam számítógépezni, normálisan enni, a bal kézzel való borotválkozás egy téboly volt, viszketett, egy kötőtűvel nyúltam alá, így vakargattam a bőröm. És mikor végre levették a jobb kezemről a gipszet, a bal kézfejem tört el! Kezdődött minden elölről.
2014. jún. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én most vagyok gipszben. Hát ez valami isteni hetekig gipszben menni...olyan régóta vágytam màr rá....
2014. jún. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem zavart annyira, mint gondoltam, hogy zavarni fog. Lehetett rá festegetni :D

Persze gyerekként más, most már vsz nem örülnék annyira.

2014. jún. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem mindig tetszett :D
2014. jún. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Jujj, én még csak 1 napja vagyok gipszben, életemben először, de nagyon rossz eddig. Sípcsontom eltört, elestem bicajjal, nem mozdultak el szerencsére a csontok, de begipszelték az egész lábam és azt mondták nagyon sokáig, 10-12 hétig kell gipszben lennem. Nagyon nehéz gipsz, ágyban is alig tudom megmozdítani a lábam, meg szorít éjszaka sírtam, annyira fájt, nem is aludtam, most már nem fáj nagyon, remélem idővel jobb lesz. 3 napig teljes ágynyugalom felpolcolt lábbal, egyáltalán nem kelhetek fel addig :(

Hát nekem ilyen élmény eddig.

2014. júl. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!