Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véres lehet a székletem?

Véres lehet a székletem?

Figyelt kérdés
Székletemben ma reggel piros (lehet, hogy vért) valamit láttam. Nem nyálkás nem is alvadt nem is folyékony, . Olyanhoz tudnám hasonlítani mint a "paprika vagy alma héja " de annál mégiscsak vastagabb, megjegyzem egyiket sem ettem az elmúlt napokban. Mikor a wc kefével megpiszkáltam akkor szétment több darabba. Elég stresszes napjaim vannak, lehet, hogy valamit nem tudtam megemészteni vagy ijedjek meg, lehet, hogy mégiscsak vér? Aki tud segítsen. Sos.

2014. jún. 8. 05:51
 1/3 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján a fellelt darabka nem tűnik vérnek. A gyomorból származó vér a belekben részben megemésztődik és a kénhidrogénes környezetben feketére színezi a bélsarat. A belekből származó vér (elsősorban a vastagbélből) viszont kocsonyás, nyálkás burokban, foszlányos rétegben piros szálak formájában ismerhető fel és több darabra nehezen esik szét.
2014. jún. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet aranyértől van
2014. jún. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a belekből származó vér fekete lenne, ha ez valóban vér, akkor a végbélből kell származnia, okozhatja pl egy meg nem emésztett kemény mag ami felsérti a távozáskor, de akkor valószínűleg folyékony lenne.

inkább korábbi napokból származó étel, vagy valami olyan, ami az emésztés során színt változtat. nem kell aggódni különösebben. ha aranyér lenne, valószínűleg azt is éreznéd. valószínű, hogy a következő alkalommal már nem fogod látni.


ha mégis, kikérdezheted orvos véleményét.

2014. jún. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!