Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti milyen életmódot élnétek,...

Farkas135 kérdése:

Ti milyen életmódot élnétek, hosszú önmegtartóztatót vagy kiélnétek a fiatalkorotokat?

Figyelt kérdés
Megérné egy olyan életmódot élni, amivel lehet csak 50 éves korig élne el egy ember vagy éljen inkább olyat, amivel akár a 80-at is megélheti?

2014. jún. 9. 23:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Még mindig nem értem, fiatalként mit kellene kiélni meg miért és miképp kéne másképp élni, mint később.

21 éves vagyok és nem értem, hogy mit csinálok rosszul...

Sose dorbézoltam és nem szegtem meg értelmetlenül szabályokat (ezzel tényt írok magammal kapcsolatban és NEM minősíteni akarok másokat!), mégis úgy érzem, volt lázadókorom, ami lényegében máig tart: nem tetszik amit a nagyok mondanak, makacs vagyok, naiv és szókimondó.



Szóval nem tetszik ez a kifejezés, hogy "fiatalkort" kiélni.


Bulizni nem buliznék, és nem az élethossz miatt. Nem is akarok amúgy 80 évig élni :S



Önmegtartóztatás inkább, de attól függ, hogy miről van szó.

2014. jún. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
16-23 éves korom közt ezt a mentalítást követtem, a pillanatnak éltem, füveztem, lsd-ztem, néha nagyon ritkán gomba, szartam a világba, buliztam, volt rengeteg haverom de, barátom egy sem... ért egy hírtelen tagédia a hatására 180 fokot fordult az életem, mostanra alkoholt sem iszom, vállalkozó vagyok, csak az egészségemmel foglalkozom és vezeklem a fiatalkoromért, amit legszívesebben törölnék a múltamból, mellesleg, most van 3 barátom, akikkel egymásért a tûzbe tennénk a kezünk, de "haver" egy sincs.
2014. jún. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Érdemes ráérezni, mi az optimum. Kipróbáltam az alkoholt, de csak nagykorúként, szerencsére más káros anyagot nem, ha csak nem nevezzük károsnak azt a sok műanyagot és mérget, amikkel a bolti élelmiszereket tömik. Utóbbiak fogyasztását mérsékelem, amennyire lehet, alkoholt egyáltalán nem fogyasztok évtizedek óta.


Kiélni magunkat nem csak önmérgezéssel lehet, sőt, leginkább nem avval. Ha a szórakozásra utal a kérdésed, valóban ,amíg 30 alatti az ember, élje meg ezt, amennyire csak lehetősége van rá, de ne a tanulás-, és ne mások rovására.

Ehhez egyáltalán nem kell se drog, se cigi, de alkohol sem. Ha valaki kipróbált néhány káros szert, szerintem belefér, kivéve azokat, amelyek addiktívek (normál cigarettát semmiképpen ne, kemény drogokat szintén semmikép se javaslok senkinek, bár csak orvosi leírásokra és betépett emberekről való tapasztalatra hagyatkozom, viszont ez épp elég...).

2014. jún. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!