Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 110/54 es vérnyomás 85ös...

110/54 es vérnyomás 85ös pulzussal jónak számít? 21F

Figyelt kérdés
napok óta szédülök, fáj a fejem, ha megmozdulok, ez mindig is ilyen volt, de most egyre erősebben érzem, és a gyomrom is elkezdett fájni, kb 1 hete folyamatosan. Fejfájás csillapítót szoktam bevenni, de nem mondanám, hogy használ, talán a cataflam, amitől 1-2 óráig jobb. Ma mértem a vérnyomásom, arra gondoltam lehet attól van ez, de neten mindenhol csak magas vérnyomással foglalkoznak, én pedig nem értek annyira hozzá, hogy mi számít belőle jónak, se a pulzus számból.

2014. jún. 10. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:

A 110 rendben van. A 54 nagyon alacsony, ettől simán szédülhetsz és fájhat a fejed.

A pulzusod kicsit gyors.


Ne fájdalomcsillapítót vegyél be, hanem menj el az orvoshoz.

2014. jún. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez bizony elég alacsony!
2014. jún. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! az a kérdésem lenne még, hogy mit jelöl a két első szám? miért csak az egyik alacsony belőle?
2014. jún. 10. 13:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűen írom le, latin szakszavak nélkül: az első, magasabb érték azt mutatja, milyen erővel pumpálja a szív a vért a vérkeringésbe, a második, az alacsonyabb érték a szív felé történő visszaáramlást mutatja meg.
2014. jún. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!