Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi hálapénzt kell/illik...

Mennyi hálapénzt kell/illik adni az orvosnak?

Figyelt kérdés
A 15éves kislányomat fogják műteni a fülével. Mennyi pénzt adjak az orvosnak? Mennyit illik?
2010. jan. 2. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Illik?Amennyit tudsz.En pl epemutetnel nem adtam semmit es igy is maximalisan ellattak.
2010. jan. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Semennyit sem illik. Némelyik doki kifejezetten kínosnak találja.

Amúgy, ahogy érzed, amit bírsz.

2010. jan. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Azért mégis csak illik valamennyit, szerintem 1000 elég lesz. Úgyis kapnak fizetést. Ha műtenének, én adnék, rossz lenne a lelkiismeretem ha nem. Szóval adj! :)
2010. jan. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nagyanyám 10-20.000-et szokott adni. Nagyrészét az orvosnak, valamennyit a nővéreknek.
2010. jan. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen én is úgy hallottam hogy illik. Illetve ez az orvos nagyon a pénzre hajt sztk ból is elküld magánrendelésére stb.... most nem tudom valaki ezret valaki 10et mond. És azért is kérdeztem meg itt.
2010. jan. 2. 15:01
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
szia! szerintem nem illik! nekünk ez a munkánk, hogy ellássunk és aki orvos lesz annak benne kell hogy legyen hogy nem csak a pénzért csinálja! én igazából kínosnak találom és nem is szoktam elfogadni.
2010. jan. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

10, 20 ezer, persze.

A 300 Ft-os vizitdíj, meg haj de fájt itt sokaknak.

2010. jan. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

15:15


Ez egy nagyon tiszteletre méltó hozzáállás tőled, le a kalappal! Csakhogy amíg az állam éhbéren tart titeket orvosokat, addig (annak aki tud) igenis illik hálapénzt adni, hiszen ti ezért megdolgoztok. Nyilván kínos betegnek is, meg orvosnak is, de hát ez van.

2010. jan. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
15:31 - Igen, értem mit akarsz mondani. Én személy szerint azért (is) nem fogadok el hálapénzt, mert ha nem munka lenne, én úgy érzem akkor is "kötelességem" ez, és szívesen teszem. Valahogy nem tudom elképzelni hogy még plusz pénzt kapjak érte... A fizetés az egy dolog, olyan mintha a hobbidat kellene csinálnod és még fizetést is kapnál érte. Nem tudok most értelmes hasonlatot mondani, bocsáss meg érte..:)
2010. jan. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Alapjában nem vagyok híve a hálapénznek, ahol lehet nem adok, de néha tényleg kénytelenek vagyunk, mert aki nem ad, nem kap olyan ellátást. Szerencsére nem minden helyen.

Ha már adsz, adj a nővéreknek is!Ők még a pofátlannál is kevesebbet keresnek. Az orvosok is. Én örültem a vizitdíjnak, mert pont ezt a baromságot akarta eltüntetni.

Nem keresnek annyit az egészségügyi dolgozók, amennyit illene.

2010. jan. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!