Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kényszerbetegség okozhat egy...

Yoshimitcu kérdése:

Kényszerbetegség okozhat egy idő után állandó fejfájást?

Figyelt kérdés
kb 10 éve van enyhébb kényszerbetegségem szorongásom, egy éve minden napos fejfájásom van, az orvosok nem tudják hogy mitől, már csináltak koponya ct t is, de negatív volt, azt mondta a neurológus hogy szedjem az antidepresszánst meg a nyugatót amit a pcszihológus felírt, de nem szedem, úgy érzem magam tőle mintha részeg lennék, félek hogy bajom lesz tőle. A fejfájásnak lelki oka lehet?
2014. jún. 16. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:

a szorongásnak lehet, persze. sőt, felnőttkorban az egyik vezető tünet szinte. a kényszerbetegségnek már kevésbé, de persze egyrészt ezek nem elválaszthatók, másrészt ismerni kéne pontosan, milyen kényszered van.


Az antidepikről meg azt kell tudni, hogy sok olyan van, ami az első hetekben nagyon leveri az embert, de aztán szép lassan hozzászokik (de a modernebbekre már ez se jellemző, szal tudni kéne azt is, melyiket kaptad ebből is és a nyugtatóból is, bár sztem inkább anxiolitikum lesz az).

2014. jún. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, a fejfájásnak lelki okai vannak. Valami bánt téged, és nem tudsz megoldást találni rá. Én a helyedben nem szednék erre semmilyen gyógyszert, mert a gyógyszer erre nem hat. Ülj le egy csendes szobában, és gondold át, mi a probléma, és próbálj keresni rá megfelelő megoldásokat. Esetleg menj el egy hipnoterapeutához, aki szakszerűen gyógyszerek nélkül felderíti a lelki problémáidat, és megoldásokat kerestek rá közösen.
2014. jún. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, hogyne lehetne. Az elfojtott stressz és szorongás okozhat tartós és mély fejfájást. A fejfájás, azon belül is a migrén kifejezetten olyan emberekre jellemző, akiknek erős kényszeres tüneteik vannak.


Nem kell antidepresszánson élni, ha találsz egy jó pszichoanalitikust.

2014. jún. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérhetsz másik antidepresszánst is. Én szedtem egy rövid ideig és rendbe hozott.
2014. jún. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3-as: azért ez így enyhe túlzás. Én nem érzem magam semmiféle kényszeresnek, sőt az ellentettje vagyok kb, de mégis hidegfrontokkor olyan pokoli migrénem tud lenni 2 napra, hogy le kell mondanom mindent, mert még értelmesen beszélni se vagyok képes.

A pszichoanalitikával egyetértek, csak igen hosszadalmas, igen nehéz út, és valljuk meg, igen kevés jó szakember van nálunk ezen a területen.

2014. jún. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!