Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 37 éves pasi vagyok, alkoholfü...

37 éves pasi vagyok, alkoholfüggő. Hol tudnék értelmes segítséget kérni a leszokáshoz, azon kívül, hogy "ne igyál"?

Figyelt kérdés
Vidéken élek, normális, viszonylag megbecsült munkám van. Saját tehermentes házam, kocsim, átlagos életvitelem van, de gondjaim vannak az alkohollal. Többször próbáltam már leszokni, több-kevesebb, de leginkább kevesebb sikerrel. Ha valakinek volna kedve segíteni, vagy csak tanácsot adni, azt szívesen venném.

#függőség #alkoholizmus #alkoholfüggő
2014. jún. 26. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Háziorvosnál. Viccen kívül.

Tudnak olyan gyógyszert adni, hogy ha ráiszol, olyan szinten leszel rosszul, hogy nem fogsz ráinni.


Mellette a függőséged lelki, pszichológiai okát is valamilyen szinten jó lenne kezelni, ebben segíthet egy csomó szervezet (anonim alkoholisták nagyon ismertek, ha vallásos vagy, akkor vallásosban is van egy csomó ilyen, de szerintem a neten tudsz keresni olyan csoportot, ami szimpatikus a számodra).

2014. jún. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amúgy pedig hadd gratuláljak, hogy megtetted a hatalmas első lépést, beismerted magadnak és leírtad, hogy alkoholfüggő! Kívánok sok sikert és kemény elhatározást a leszokáshoz! :)
2014. jún. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az Anonim Alkoholisták közössége sokat tud segíteni. Ha rendszeresen jársz a gyűlésekre akkor biztos sikerül. Nagyon kedves emberek vannak ott. Mindenkinek ez a problémája , és ezért ott őszintén lehet beszélgetni. Több ismerősöm már hónapok (évek) óta nem iszik. A neten megtalálod,hogy Budapesten, és a vidéki városokban hol működnek ezek a közösségek. www.anonimalkoholistak.hu

Az első lépést már megtetted, hogy felismerted a problémát. Minden jót kívánok Neked!

2014. jún. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A háziorvoshoz nem szívesen mennék. Ezt a honlapot viszont átolvasom, köszönöm.
2014. jún. 28. 08:37
 5/7 A kérdező kommentje:

Nos, sikerült! Csak azért írok most ide, hátha valaki még rákeres erre a kérdésre és reményt adok neki.

Éppen ma vagyok egy éve tiszta. Ez a vidám része.

A szomorú része az, hogy hiába való volt minden segélykiáltásom, senki sem volt hajlandó segíteni. Sem a család, sem a barátok, sem a "párom". Nem tudott, vagy nem akart, ezen már nem rágódom. Annál nagyobb büszkeség viszont, hogy ÉN csináltam meg, egyes egyedül! Akinek van/volt függősége, az pontosan tudja, hogy mennyire nehéz és reménytelennek tűnő próbálkozás segítség nélkül leszokni. Nos, rengeteg-rengeteg akaraterő és kitartás kell hozzá és rengeteg szenvedéssel jár. Küzdeni kell, keményen küzdeni önmagaddal.

Volt aki feltette már a kérdést és én is feltettem magamnak, hogy; és, megérte? Jobb?

Elgondolkodtató kérdés, nem is tudtam rá válaszolni azonnal. Egészségileg úgy különösebben nem érzek változást. Leadtam a felesleges kilóimat, nagyjából ennyi. Elvesztettem rengeteg "barátot", sok-sok ember lemorzsolódott mellőlem. Az ilyenkor szokásos beszólások állandósultak: "Mé' nem iszol? B*zi vagy?", "Asszony nem engedi?" "Beteg vagy?", stb... Így átkerülve a másik oldalra nagyon furcsa tapasztalni, hogy az emberek számára a rossz a jó, a jó a ciki és még nekem kell mentegetőzni.

Amit nyertem: Az életem. Lehetőségek. Sportolni kezdtem.

Miért jó, hogy leszoktam: Sajnos már csúsztam azon a bizonyos lejtőn, elég keményen toltam, és ha most nem vetettem volna véget az ivásnak, hamarosan elveszítettem volna a munkám, aztán az állásom, majd a házam és hajléktalanként éltem volna. Valameddig... Ezt a képet láttam magam előtt végig és tudtam, hogy ez nem az én utam, nekem a másik utat kell választanom. Ez segített. Sajnos az emberek nem.

Vágjatok bele! Van remény és van happy end!

2016. jan. 8. 19:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Ez nagyon nagy eredmény! Csak kevés embernek sikerül. De Te különleges vagy...:)
2016. febr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dablarissza válasza:
Bár nem mostani az írásod, de azért mindenképpen szívből gratulálnék! Nagyon remélem, hogy még mindig "jól vagy", és hogy teljesen rendbejön/rendbejött az életed! Azért találtam meg ezt a kérdést, mert az unokatestvéremnek is ilyen problémája van, csak még ettől súlyosabb. És megoldást keresek a problémára.
2016. aug. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!