Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tehetnék az...

Szerintetek mit tehetnék az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Korábbi intenzív sportolás meg némi túlsúly miatt már egy ideje tönkrementek az ízületeim deréktól lefelé -- csípőm, térdem, bokám, sarkam, minden --, komoly kopást és lúdtalpat állapítottak meg, és fizikoterápiára küldtek. Nemrég azonban iszonyú éles fájdalmat kezdtem érezni a sarkaimban. Az újabb vizsgálatok sarkantyú-betegséget, az inak és a csonthártya gyulladását állapították meg.

Jelenleg borzasztó nehezemre esik a járás és az egy helyben ácsorgás is. Átmeneti megoldásként természetesen kaptam fájdalomcsillapító-gyulladáscsökkentő szereket, ezekkel hol jobb, hol rosszabb, de a doktornő szerint nagyon nem tudnak mit csinálni vele, mert ha meg is műtenék, nem lenne jobb.


A legnagyobb gondom, hogy nem tudom, hogy fogok így munkát találni, egyáltalán milyen munka jöhetne szóba? Ahol elvárás a csinos megjelenés, kilőve, hiszen számomra már a sima utcai cipő is kínzóeszköz, nem még a magas sarkú. (Mondjuk szép egyébként se vagyok, de az egy dolog.) Ahol viszont lehetek sportcipőben -- az egyetlen lábbeli, amit még képes vagyok elviselni a lábamon --, azok meg jobbára fizikai munkák, azokat meg azért nem bírnám. Más szóval nem igazán vagyok terhelhető.

Egyébként magyartanári végzettségem van, de sohasem akartam tanítani iskolában, meg német, orosz középszintű nyelvtudásom van, angolból csak alap. Ezzel szerintetek lehetnék magántanár? De ahhoz milyen papírok kellenek, hogy legálisan végezhessem, ne feketén?

Ezenkívül rajzolni tudok még, többen is mondogatják, hogy miért nem ezzel foglalkozom, de mivel van alkotó a családban, így pontosan tudom, hogy megélni abból nem lehet, max kiegészítő kereset, ha az embernek jó kapcsolatai vannak. (Meg ahhoz is kell vállalkozói vagy mi, ha hivatalosan ezzel akarnék foglalkozni.)

De ezek ugye nagyon bizonytalan dolgok, van valakinek értelmes ötlete, hogy mit tehetnék ebben a helyzetben?


Minden hasznos jó tanácsnak örülnék, azt azonban kérem, hogy ne dörgöljétek az orrom alá, hogy én tehetek a kialakult helyzetemről (minek sportoltam annyit, minek híztam stb.), mert ez már megvolt. Inkább továbblépni szeretnék, nem beragadni ebbe az állapotba, de tanácstalan vagyok. 28/N


2014. júl. 3. 10:02
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!