Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék ebben a helyzetbe...

Mit tehetnék ebben a helyzetben? Még mielőtt baj történne.

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves fiú vagyok.

Nem szeretném leírni részletesen, hogy mi bajom, remélem ennyiből is kivehető lesz a lényeg:

Évek óta küzdök mentális bajokkal, de az utóbbi hónapokban olyan mértékig fajultak a dolgok, hogy mostmár valamit tennem kell, mielőtt kárt tennék magamban vagy a környezetemben.

Kb. 3 hónapja járok pszichológushoz.

De egyáltalán nem vesz engem komolyan.

Egy füzetbe szoktam neki leírni, amiket érezni és gondolni szoktam, mivel a nap egy részében teljesen normálisan viselkedek, de a többiben...

Az iskolában szoktam "jól" lenni, és a pszichológus mindig suli után hív, amikor még stabil vagyok, így nem igazán lát rajtam semmit, meg nem is mutatom kifelé az érzéseimet.

De amik délutánonként, és hétvégenként történik velem..

Egész délután, és hétvégén depressziós hangulatom van, és minden tünet stimmel is.

Van, amikor rámtörnek fura rohamok..

Nos, a lényeg, hogy nem depressziós vagyok, hanem a skizofrénia tüneteit észlelem magamon, az összeset.

És előjött a gyilkolási vágy is.

Amikor rámtör, meg szeretnék ölni mindenkit, néha még magamat is.

Beteges, tudom...de eddig sikerült visszafognom magam, de ha egyszer majd elvesztem a fejem...

Nagyon félek..

Mit tehetnék?

A pszichológus nem vesz komolyan, a szüleim nem hajlandóak belátni, hogy baj van, és nem visznek pszichiáterhez...

Mit tudnék tenni?



2013. nov. 22. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Mit jelent pontosan, hogy nem vesz komolyan?

Fizettek neki vagy államiba jársz?


ÉS mondtad neki ezeket az érzéseidet, amiket ide írtál?

2013. nov. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Odaadom neki a füzetet, elolvassa, visszaadja, és elkezd kérdezgetni, hogy ma nevettem-e, ma volt-e rohamom stb.

És hiába mondom neki, hogy rengetegszer változik ez az egész nálam, azt mondja, hogy túlreagálom, meg nincs nekem semmi bajom, csak el vagyok kényeztetve.

Államiba járunk.

Leírtam neki mindent, de szerintem ő azt hiszi, hogy én csak átverem őt, és nem is van semmi gondom.

Nem is mondott még azokra semmit, annyit, hogy ne foglalkozzak azokkal az érzésekkel.

Én próbáltam nem törődni vele, de nem ment.

2013. nov. 22. 19:52
 3/7 anonim ***** válasza:

És hányszor voltál nála eddig?

Ezt a gyilkossági késztetést is mondtad?

Szoktál mozogni, sportolni valamit?

2013. nov. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyedül is el tudsz menni a háziorvoshoz és az idegosztályra kérj beutalót.
2013. nov. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3-as:

Kb. olyan 15-ször, de nem segített semmit.

Igen, megemlítettem neki a gyilkolást is, meg a magamban motyogást, a hallucinációkat, azt, hogy úgy érzem, legtöbbször figyel engem valaki, a téveszméket...meg a többi ínyencséget is..

Járok sportolni, konditerembe hetente többször, de nem segít, nem tudom leadni még a feszültséget sem, ugyanolyan agresszív, és lobbanékony vagyok minden kis szarért.

Mint egy idegbeteg.


#4-es:

Ha kérnék beutalót, a szüleim nem engednék, hogy menjek, eleinte még pszichológushoz sem akartak vinni.

Közölték velem, még az elején, hogy amíg ők tartanak el, semmilyen mentális bogyót nem szedhetek.

Ha pedig mégis, akkor többet nem mehetek haza, mert az már nem én leszek, hanem egy begyógyszerezett zombi.

2013. nov. 23. 06:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyet leszögezek az elején. A skizofréniáról mindenképp mondjál le,biztos hogy nem vagy az.Már az írásodból is látszik,és a skizofrének nem gondolják hogy van valami bajuk,amiket tesznek,azok számukra teljesen normálisnak tűnnek.

Betegségekről pedig ne olvass,mert ez a tipikus " minden tünet stimmel" ez mindenkinél így van.Az ember ha olvassa a tüneteket,mindent bebeszél magának,mindenben magát látja,és minden tünetre azt mondja hogy,"igen,ilyet én is csinálok". Ez hülyeség,nagyon sok ember beleesik ebbe a hibába,hogy elkezd tünetekről olvasgatni,és a végén már minden baja van, a tüdőráktól kezdve, a pánikbetegségekig stb..

Ha iskolában jól vagy,az valószínűleg azért van,mert ott van kikkel beszélgetni,nem unatkozol,elterelik a figyelmed.Teljes mértékben látszik,hogy otthon azért vannak ilyen gondjaid,mert unatkozol,nincs mit tenned. Szóval mégegyszer...A skizofrén beteg ember,nem csak az iskolában,munkahelyen beteg!! Neki az élet minden területére kiterjed a problémája. Ez nagyon összetett dolog.

Szerintem csak vannak gondjaid mint mindenkinek,de ha túlzottan ezzel foglalkozol,akkor könnyen belelovalhatod magad.Betegségekről pedig semmiképpen ne olvasgass,az imént leírt dolgok miatt(se).

Remélem segíthettem ! fel a fejjel

2013. nov. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Huu, neked pszichiáter kell, nem pszichológus!! Teljesen más a kettő!
2015. júl. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!