Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Soha nem sportoltam. Szeretnék...

Soha nem sportoltam. Szeretnék elkezdeni futni, segítenéttek nekem?

Figyelt kérdés

Soha nem sportoltam semmit, viszont szeretnék belevágni az esti kocogásba. Mennyi idővel, illetve távolsággal érdemes kezdeni?

16 éves vagyok, 64kg, és 175cm.



2014. júl. 18. 02:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is be kell melegítened,utána kezdj el lassan kocogni,és először addig kocogj,amíg bírod.Szerintem felesleges mérni,mert úgyis addig jó,ameddig jól esik!Főleg az első időszakban!

Utána már mérheted km-ben is!:)

2014. júl. 18. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehat akkor tolem fugg az egesz?:) Koszonom a valaszodat.
2014. júl. 18. 03:03
 3/4 anonim ***** válasza:

A bemelegitesre mindig szanj idot, mert konnyen leserulhetsz, kocogas utan meg egy kis nyujtas.

Hol akarsz majd futni? Mert ha aszfalton, betonon akkor kenytelen leszel majd beszerezni egy futocipot, mert konnyen szet megy a terded.

Legeloszor kocogj annyit, amennyit csak birsz, nyugodtan lemerheted, hogy mennyit, es mennyi ido alatt, kesobb jo lesz osszehaeonlitani hogy mennyit fejlodtel.

Elso 2 heten eleg lesz heti 2 alkalom is, mivel elmondasod alapjan soha nem sportoltal, igy egy komoly izomlaz varhato.

3. heten mar mehet heti 3 alkalom is. Ekkor mar erezned kell, hogy jobban megy, itt mar probalhatod kitolni a tavolsagot.

2014. júl. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Én áprilisban kezdtem el egy futó programot és nekem teljesen bevált. Azóta már 40-50 percet tudok egyhuzamban futni és egy 7 km-es versenyre készülök. Szerintem nagyon jó, bár türelmesnek kell lenni az elején.

Itt a link ahol megtaláltam:

[link]


Annyit tennék még hozzá, hogy én a telefonomra letöltöttem egy programot amiben be lehet állítani, hogy csipogjon ha a munka szakasznak vége és kezdődik a pihiidő. (intervalltimer a progi amit én használtam)

2014. júl. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!