Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valami baj van a karommal....

Valami baj van a karommal. Szerintetek mi lehet és valamilyen megoldás rá?

Figyelt kérdés

A bal karom nem rég úgy két hete nem akar rendesen működni. Tudom mozgatni, de ha egy kilónál nehezebbet próbálok felemelni akkor beadja a kulcsot. Mosogatásnál a tányér emelésnél már problémám van. Egyszerűen nem tudom felemelni hiába is próbálkozom. Anyám szerint nem mozgatom eleget a karomat, de ezt nehezem hiszem hiszen hússal teli ládákat pakolgatok fel le munkában. A felkarommal van gond, de nem zsibbad le se semmi. Azt viszont észrevettem, ha befeszítem akkor ugyan olyan állapotban marad. Korábban is volt már ilyen. Körülbelül mikor felfigyeltem erre és kezdett idegesíteni az úgy év eleje körül volt. Mikor nehezet emeltem a fejem fölé vagy csak a fejemmel egy magasságban akkor úgy szépen lassan elzsibbadt, de ott már tényleg zsibbadt és ugyan úgy nem tudtam felemelni. Ez kb 1 hét múlva elmúlt, de sokat mondok. A bal kezem ujjai le szoktak zsibbadni, főleg a kisujj amit most is kicsit nem érzek. Mikor észrevettem próbáltam súlyzózni mert azt hittem gyenge a karom, abba is maradt, de lehet hogy csak én képzeltem be. Most a súlyzómon nincs súly így nyom 2kg-ot összesen és csak rásegítéssel tudom felemelni. Viszont ez már idegesít, mert így még egy levessel teli tányért sem tudok elvinni A pontból B pontba hát még a ládákat. Tudnátok segíteni? Mi lehet a probléma? Valami becsípődés? Ha igen azt hogyan lehetne kiszedni onnan? Tornagyakorlatokkal? Ha igen milyenekkel?

Na meg még azt mondanám, hogy ez alatt a 2 hét alatt folyamatosan rángatózott.

Előre is megköszönném a normális válaszokat, bár gondoltam már, hogy levágom :")

17/L



#kar #bénult kéz
2014. júl. 28. 14:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy azért nem mentem el orvoshoz mert nem szokásom minden gonddal felkeresni. Utoljára 4 éve voltam. Én annak a híve vagyok hogyha már a halálomon vagyok, na akkor kell az orvos.
2014. júl. 28. 14:57
 2/4 anonim ***** válasza:
valószínűleg idegrendszeri, de okozhatja még ideg elnyomását daganat is. de a rángatózás idegire utal, elektrolithiány, valószínűleg stresszelsz is meg alultáplált vagy (nem mennyiség hanem minőség).
2014. júl. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A tünetek alapján amit leírtál valószínűleg nincs a helyén egy-két ín és ideg a karodban és lehet hogy az ereket is nyomja, ezért a rángatózás.

szerintem keress fel egy jó csontkovácsot az majd helyre teszi amit kell, és megoldódik a problémád.

Nem tudom merre laksz, itt Orosházán tudok jót, ha érdekel írj privátba.

Jobbulás Neked!

2014. júl. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az inaknak semmi köze hozzá.

a rángatózást nem az elnyomás okozza.

a csontkovács nem ért a neurológiához.

utalhat még trombózisra is, ami nem valószínű, de nem kizárható az idegi probléma mellé.

2014. júl. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!