Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ilyen az alkatom?

Miért ilyen az alkatom?

Figyelt kérdés
Az a fura, hogy a vádlim és a bokám vékony és formás, valamint a karomra és a mellemre sem panaszkodhatok. Viszont a hasam, a fenekem és a combom vastagabb, mint kéne. Hét éve sportolok intenzíven, ebből 4 év dzsúdó, 3 év kézilabda. Lehet, hogy emiatt erősödtem meg? Az osztályban én vagyok az egyik legerősebb testalkatú lány, ami zavar, mert én is olyan vékony derekat szeretnék, mint a többieké. Enyhe sérvem van, ezért a hasam nem tökéletes, de az évek során rakódott rá egy kis zsír is. Másfél hónapja átestem egy kisebb életmódváltáson estem túl, már csak teljes kiőrlésű pékárut eszek, édesítőt használok, szinte diétán vagyok. A nyári szünetben is naponta legalább mozgok, vagy biciklizek, vagy otthon aerobicozok. Azt szeretném tudni, hogy nevezik ezt a testalkatot, milyen ételeket kellene ennem, mit és mennyit kéne mozognom ahhoz, hogy karcsúbb legyek, és anyám ne dörgölje mindig az orrom alá, hogy túlsúlyos vagyok. Amúgy 13 éves vagyok, 169 cm és 67 kiló. Ez optimális az én koromban?

2014. júl. 29. 17:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Endomorf a testalkat neve, és ez a testsúly tényleg egy kissé sok. Kb egy tízest - nem többet - simán leadhatnál.
2014. júl. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azonban hozzáteszem, hogy az alkat nagyrészt genetika kérdése. Hiába adnád le a csekély túlsúlyt, attól még nem lesz olyan vékony kis derekad, mint a többieknek, de a saját testalkatod határai között valszeg sokkal jobban fogsz kinézni!
2014. júl. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!